www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?citaren&id=515
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Čitáreň

Dnes je: 4. júl 2020     Meniny oslavuje: Prokop

Zoεpédia - náhodný výber: Elohim, Irmologion, Kathizmalión, sedale....     pohľadnice

20.11.2007 | Publicistika | Mgr. Juraj Gradoš | Čítanosť(6291)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Sedemnáste dieťa

Sedemnáste dieťa

Dnes mnohí rodičia uprednostňujú rodinu s jedným dieťaťom, nanajvýš tak s dvomi. O viacčlennej rodine ani neuvažujú. Preto správa o narodení sedemnásteho dieťaťa patrí skôr do sci-fi sveta, než do reality dnešných dní. Ale je to pravda.

Manželia Jim Bob a Michelle Duggarovci priviedli na svet svoje sedemnáste dieťa. Je to zároveň ich siedma dcérka. Jennifer Danielle sa narodila vo štvrtok 2. augusta v arkansaskej nemocnici Saint Mary's v Spojených štátoch amerických.

Jennifer vážila približne 4 kg. Zhruba pol hodiny po pôrode už Duggarovci hovorili o svojich plánoch do budúcnosti. „Radi by sme mali ďalšie dieťa. Milujeme detskú výbavičku a dupačky,“ potvrdila šťastná mnohonásobná mamička Michelle. Jennifer sa tak pridá k rýchlo sa rozrastajúcej rodine, ktorá žije v Tontitown v dome s rozlohou 278 štvorcových metrov. Mená všetkých detí sa začínajú na písmeno J. Najstaršie dieťa má 19 rokov, najmladšie je dvojročné. Do rodiny patria aj dva páry dvojičiek.

Veľa ľudí zaujímalo, ako Michelle zvláda detskú výchovu alebo organizačné problémy. Iní sa pýtali manžela na spôsob financovania rodiny. Oni mali zaujímavú odpoveď: „Chceme v prvom rade povedať, že sa učíme od Božej milosti a nemienime zvažovať zverenie nejakého dieťaťa do inej – ‚profesionálnej’ rodiny. V prvom rade sme presvedčení, že keď Boh vložil tento dar do našich rúk, budeme sa oň starať, až kým nepríde deň Ježiša Krista. Berieme totiž do úvahy Božie slovo, lebo v Biblii existujú odpovede na všetky problémy nášho života.“

Zároveň všetkým záujemcom o ich rodinu odkázali: „Radi by sme vám odporúčali komunikáciu s Bohom, lebo v ňom je plnosť múdrosti. Je to odporúčanie, ale i výzva pre vás, aby ste sa denne prechádzali s Bohom. Ďakujeme vám za váš záujem o našu rodinu a prajeme vám, aby aj vás a vaše rodiny Boh žehnal a aby ste sa pokúsili nasledovať ho.“

Kto sú vlastne títo manželia?

Jim Bob a Michelle Duggarovci uzatvorili manželstvo 21. júla 1984. Vtedy sa rozhodli používať na kontrolu pôrodnosti antikoncepčné tabletky. Mysleli si: „Práve teraz ešte nepotrebujeme dieťa. Nemôžeme si ho dovoliť. Chceme prijať deti v neskoršom veku, keď na ne budeme pripravení.“ O štyri roky neskôr sa rozhodli pre prvé dieťa. Skôr, než sa Michelle vrátila po pôrode k tabletkám, potratila ďalšie dieťa. Tak sa rozhodli porozprávať s doktorom z kresťanskej nemocnice a prečítať si aj leták s malými písmenami pri používaných antikoncepčných tabletkách. Našli tam oznam, že tabletky môžu po počatí spôsobiť potrat. Boli zarmútení. Boli predsa kresťanmi! A mali radi život! Zistili, že svojím egoizmom vzali život svojmu dieťaťu.

Modlili sa a prosili Boha o odpustenie. Žiadali ho, aby ich naučil ľúbiť deti podobne, ako ich ľúbi on. Prosili ho, aby im požehnal veľa detí, aj keď videl rozmary ich egoizmu. Práve vtedy Michell otehotnela a pod srdcom nosila dvojčatá. Tak im Boh požehnal desať chlapcov a sedem dievčat. Rodina zažila aj bolestnú stratu, keď im posledné rovnomenné dievčatko Jennifer minulého roka v júli zomrelo.

Boh im a ich deťom otvoril mnoho dverí, aby sa o nich postaral. A tak im po celý ten čas žehnal. Rodina vystupovala dokonca aj v rozhlase a televízii. Už poskytli množstvo rozhovorov pre časopisy nielen v USA, ale aj v Číne, Indii, na Novom Zélande.

Duggarovci túžia po tom, aby sa Kristus stal známy po celom svete a aby aj iní pochopili a videli, že Božie slovo je manuálom života každého človeka od počatia až po smrť.

Zdroj: Slovo 2007, č. 22.
Autor: Mgr. Juraj Gradoš - všetky články od tohto autora (75)

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε