www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=16
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 4. december 2020     Meniny oslavuje: Barbora

Zoεpédia - náhodný výber: Apsida, Františkáni, Apoštolský dekrét.     pohľadnice

12.04.2002 | Čítanosť(4106)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Celoslovenská súťaž cirkevných škôl

Celoslovenská súťaž cirkevných škôl

Celoslovenská súťaž cirkevných škôl sa uskutočnila v Prešove na SZŠ sv. Bazila Veľkého dňa 12. apríla 2002 s účasťou vybraných súťažiacich družstiev, ktoré reprezentovali tieto školy: SZŠ sv. Bazila Veľkého Prešov, SZŠ milosrdného Samaritána Svidník, SZŠ sv. Františka z Assisi Čadca, SZŠ M. T. Schererovej Ružomberok, SZŠ sv. Alžbety Košice, SZŠ P. Fouriera Bratislava. Okrem súťažiacich študentov a učiteľov, prítomní boli aj niektorí riaditelia: Sr. PhDr. Andrea Lopatová, MPH SZŠ sv. Bazila Veľkého Prešov, PhDr. Melánia Balúnová, SZŠ sv. Alžbety Košice, Sr. MUDr. Miriam Albertyová SZŠ M. T. Schererovej Ružomberok, Ing. Andrej Gima, MPH SZŠ milosrdného Samaritána Svidník. Za diecézny školský úrad bola prítomná PhDr. Katarína Ichniovská.

Celoslovenská súťaž bola otvorená v kláštornej kaplnke sv. Makríny sestier Rádu sv. Bazila Veľkého, kde prítomných srdečne privítala ctihodná sestra M. Štefánia Blichová, OSBM, provinciálna predstavená. V príhovore oboznámila účastníkov súťaže s históriou rehole, ktorá si tohto roku pripomenie 80. výročie svojho príchodu do Prešova a s ním 80 rokov modlitby a služby. Vysvetlila aj význam jednotlivých ikon na ikonostase v interiéri kaplnky, popriala všetkým požehnaný, úspešný a tvorivý deň. Úvodné slovo provinciálnej predstavenej zverejnením organizačných pokynov doplnila sr. Andrea Lopatová, riaditeľka SZŠ sv. Bazila Veľkého, poukázala na význam Celoslovenskej súťaže a vyhlásila jej otvorenie.

Slávnostnú svätú liturgiu slúžil o. RNDr. Jozef Voskár, ktorý výstižnou a brilantnou homíliou o význame Kristovho vzkriesenia a povinnosti jeho ohlasovania povzbudil prítomných k väčšiemu formovaniu ducha a zodpovednosti za duchovný život.

Súťaž potom prebiehala v priestoroch SZŠ sv. Bazila Veľkého v Prešove. Úlohou súťažiacich družstiev bolo zvládnuť pripravené úlohy z prvej pomoci, náboženstva, spoločenského správania, zo športovej činnosti v stolnom tenise. Priebeh sledovali a hodnotili jednotlivé komisie. Celkové záverečné hodnotenie bolo vyhlásené v popoludňajších hodinách a bolo spojené s odovzdávaním cien a diplomov.

Na 1. mieste s najväčším počtom bodov sa umiestnila SZŠ sv. Bazila Veľkého v Prešove, 2. miesto obsadila SZŠ milosrdného Samaritána Svidník, 3. miesto získala SZŠ sv. František z Assisi Čadca, 4. miesto SZŠ M. T. Schererovej Ružomberok, 5. miesto SZŠ sv. Alžbety Košice, 6. miesto SZŠ P. Fouriera Bratislava.

V závere je potrebné uviesť poďakovanie za to, že celoslovenská súťaž cirkevných SZŠ bola organizačne dobre pripravená. Zaslúžilo sa o to vedenie SZŠ sv. Bazila Veľkého v Prešove – PhDr. Andrea Lopatová, MPH, riaditeľka školy, PhDr. Katarína Zajacová, MPH, zástupkyňa riaditeľa školy, vedúca OSC p. Mária Krehľová. Vďaka patrí aj ostatným pedagogickým pracovníkom, ctihodným sestrám, administratívno – technickým pracovníkom školy, ktorí spoločnými silami zvládli náročné úlohy pri ubytovaní a stravovaní početných hostí.

Štafetu ďalšieho usporiadania Celoslovenskej súťaže prevzala SZŠ milosrdného Samaritána Svidník.

Pán nech žehná všetkým podujatiam, ktoré formujú ducha našej stredoškolskej mládeže.

„Nech sme každý deň vedení Duchom k tomu, čo nám bude na dobré.“

Sv. Bazil Veľký

Slovo 2002, č. 6, s. 10.

Zdroj: František Štefan Pribula

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε