www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=318
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 9. júl 2020     Meniny oslavuje: Lujza

Zoεpédia - náhodný výber: Hubka, Anglické panny, Boh - je jediný.     pohľadnice

01.06.2003 | Čítanosť(3469)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Slávnosť prvého svätého prijímania vo farnosti Sečovská Polianka

Slávnosť prvého svätého prijímania vo farnosti Sečovská Polianka

Hovorí sa, že deň prvého svätého prijímania, je najkrajším dňom v živote človeka. Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, prečo? Tretiaci, ktorí sa pripravovali na tento veľký deň odpovedali: „Preto, lebo sme prvýkrát prijali do svojho života živého a pravého Ježiša v Najsvätejšej Eucharistii, ktorý je najlepším priateľom.“

Všetci vieme, že dobré priateľstvo je veľmi vzácna vec a najkrajšou vlastnosťou dobrého priateľstva je vernosť. Ježiš Kristus sa ukázal ako najvernejší priateľ predovšetkým tým, že zobral na seba našu smrť a udelil nám svojho vlastného Ducha života (porov. KKC 713).

Dňa 1. júna 2003 vo farnosti Sečovská Polianka, osem chlapcov tretiakov po prvýkrát prijalo Najsvätejšiu Eucharistiu, aby ňou posilňovaní, mohli zostať vernými priateľmi Ježiša Krista, v celom svojom živote. „Čím väčšiu účasť máme na Kristovom živote a čím väčšie pokroky robíme v priateľstve s ním, tým ťažšie sa od neho odlúčime smrteľným hriechom“ (KKC 1395).

Želám všetkým prvoprijímajúcim chlapcom a dievčatám na celom Slovensku, aby ste svojho najlepšieho priateľa Ježiša Krista nikdy nezradili. Ak ho nezradíte, budete šťastní, budete dedičmi nebeskej vlasti.

Milí rodičia! Pomáhajte svojim deťom, aby zostali verné. Vychovávajte ich k vernosti dobrým slovom a predovšetkým svojim dobrým príkladom.

Zdroj: ThLic. Marek Petro

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε