www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=49
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 25. november 2020     Meniny oslavuje: Katarína

Zoεpédia - náhodný výber: Sobota prvého týždňa..., Trojica - dogma Najs..., Zeón.     pohľadnice

07.06.2002 | Čítanosť(4160)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Kňazské vysviacky

Kňazské vysviacky

Počas slávnostnej liturgie, na sviatok Najsvätejšieho Srdca nášho Spasiteľa v piatok 7. júna 2002, udelil prešovský sídelný biskup Ján Hirka v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Prešove kňazské svätenia diakonom: Jánovi Rusnákovi, Petrovi Malcovskému, Petrovi Jakubovi, Stanislavovi Jalčákovi, Petrovi Iľkovi a Jozefovi Sopkovi. Prostredníctvom vkladania rúk otca biskupa dostala Prešovská eparchia nových služobníkov.

Otec biskup vo svojej homílii pripomenul novokňazom krásu i vážnosť kňazského povolania, lebo Kristus sa nepoznáva a neohlasuje múdrymi traktátmi, ale srdcom a životom.

Človek sa najviac naučí poznaním svojho hriechu. Napriek osobnej slabosti každého z nás, sám Kristus nás posilňuje svojím slovom: „Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo“ (Jn 15,16).

Na záver slávnosti sa všetci prítomní kňazi modlitbou s otcom biskupom zasvätili Božskému srdcu, čím nadviazali na prosbu Svätého Otca, aby sa sviatok Najsvätejšieho Srdca nášho Spasiteľa stal dňom obnovenia zasvätenia kňazov Božskému srdcu.

Zdroj: Daniel Dzurovčín

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε