www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=668
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 28. máj 2024     Meniny oslavuje: Viliam

Zoεpédia - náhodný výber: Encyklika, Kapucíni, Boh - podstata Boha.     pohľadnice

09.04.2006 | Čítanosť(8895)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Kvetná nedeľa v Prešove

Kvetná nedeľa v Prešove

Približne 500 mladých ľudí z Prešovskej eparchie vo veku od štrnásť rokov sa na Kvetnú nedeľu popoludní stretlo vo veľkej zasadačke Krajského úradu v Prešove s vladykom Jánom Babjakom, SJ. Mladí sa najprv predstavili po jednotlivých protopresbyterátoch a nasledovala scénka – pantomíma, v ktorej veľmi pekne znázornili slávnostný vstup Ježiša Krista do Jeruzalema a jeho ukrižovanie. Vladyka vo svojej katechéze vychádzal z listu Svätého Otca Benedikta XVI. mladým a z jeho hlavnej myšlienky: „Tvoje slovo je svetlo pre moje nohy a pochodeň na mojich cestách“. Zdôraznil, že Božie slovo ponúka reálnu cestu k pravde. Božie slovo je pravda, ktorá vyslobodzuje. Spomenul, ako za totality mladí chodievali na výlety, ktoré museli byť pred štátnou mocou utajené, a na ktorých sa oboznamovali so Svätým písmom. Náš program je, povedal, budovať život na Kristovi a s radosťou prijímať jeho slovo ako svetlo pre svoj každodenný život.

Účastníci stretnutia potom v skupinkách pod vedením animátorov uvažovali nad týmto slovom Svätého Otca, konkretizovaným aj katechézou otca biskupa. V interview s vladykom sa zaujímali o témy ako pontifikát terajšieho Svätého Otca, alebo spomienka na Božieho služobníka Jána Pavla II., či pád vojenského lietadla začiatkom tohto roka. Dialóg bol popretkávaný piesňami mladých.

Milé a obohacujúce stretnutie bolo zakončené Ďakovným akatistom.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε