www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=712
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 7. február 2023     Meniny oslavuje: Vanda

Zoεpédia - náhodný výber: Súdny proces s Ježiš..., Proskomídia – „Na če..., Hudba - cirkevná.     pohľadnice

26.06.2006 | Čítanosť(6406)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Promócie na teologickej fakulte v Prešove

Promócie na teologickej fakulte v Prešove

„Spoločným objektom záujmu študijných odborov a programov na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove (GTF PU) je celý človek – človek z hľadiska prirodzeného i nadprirodzeného“, povedal na slávnostných promóciách v pondelok 26. júna v historickej sále PKO – Čierny orol v Prešove dekan tejto fakulty doc. ThDr. Vojtech Boháč, PhD. „Fakulta, do roku 1950 známa ako Academia theologica, počas svojej 126 ročnej existencie pripravila do života mnohých absolventov, teológov – kňazov. Od roku 1990, keď sa obnovila činnosť fakulty, v rámci nových výziev a možností rozšírila svoju vzdelávaciu činnosť aj na iné odbory s rozličnými študijnými programami“, pokračoval vo svojom príhovore.

Vysokoškolské štúdium na GTF PU v Prešove ukončilo v uplynulom akademickom roku spolu 166 absolventov, z ktorých je 5 absolventov rigorózneho konania v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov – špecializácia etická výchova, 45 absolventov magisterského štúdia v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov – špecializácia etická výchova a náboženská výchova, 17 absolventov magisterského štúdia v študijnom odbore katolícka teológia a 99 absolventov bakalárskeho štúdia v študijnom odbore animátor voľného času. 30 absolventov dosiahlo vynikajúce študijné výsledky a prospeli s vyznamenaním.

Fakulta teda pripravuje nielen budúcich gréckokatolíckych kňazov pre pôsobenie v Prešovskej eparchii, Košickom apoštolskom exarcháte a v iných krajinách, ale aj laických študentov. Všetci títo absolventi môžu byť pre našu spoločnosť, popri odbornej stránke, prínosom aj v rovine duchovného rozmeru života.

Na promóciách sa zúčastnil aj emeritný prešovský biskup Mons. Dr. h. c. Ján Hirka a v zastúpení aj otcovia biskupi prešovský eparcha Mons. ThDr. Ján Babjak, SJ, PhD., veľký kancelár GTF PU, a košický apoštolský exarcha Mons. Milan Chautur, CSsR. Za vedenie Prešovskej univerzity sa promócií zúčastnil prorektor pre rozvoj a informatiku doc. Ing. Peter Kuzmišin, DrSc., ako aj akademickí funkcionári a pedagógovia GTF a ďalších fakúlt PU a vysokých škôl z iných miest.

Zdroj: ThDr. Ľubomír Petrík, PhD.

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε