www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=740
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 21. máj 2024     Meniny oslavuje: Zina

Zoεpédia - náhodný výber: Sakkos, Nábederník, Ježišova modlitba.     pohľadnice

14.10.2006 | Čítanosť(8285) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Dvaja ďalší novokňazi Prešovskej eparchie

Dvaja ďalší novokňazi Prešovskej eparchie

K tohtoročným novokňazom Prešovskej eparchie pribudli v sobotu 14. októbra ďalší dvaja, čo znamená, že táto eparchia má tohto roku pätnásť novokňazov. Diakonov Juraja Danka a Mareka Novického v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove na kňazov vysvätil prešovský eparcha Ján Babjak, SJ.

V homílii povedal, že „história kňazského poslania je históriou nevypovedateľného dialógu medzi Bohom a človekom. Je to nezaslúžený dar Boha a zodpovedná sloboda človeka. Povolanie“, pokračoval vladyka, „je vždy dar Božej milosti, a nie právo človeka. Keďže je to dar Božej milosti, vopred je vylúčené akékoľvek ľudské vystatovanie sa“. Otec biskup zároveň ubezpečil novokňazov, že im verí, že im verí Cirkev, ich rodičia, aj veriaci, ku ktorým budú poslaní. Poďakoval aj rodičom, že v rodinách novokňazov dokázali vytvoriť takú atmosféru a prostredie, v ktorom mohlo vzklíčiť kňazské povolanie. Lebo sú aj rodiny, kde priamo rodičia ubijú rodiace sa duchovné povolanie.

Po kňazskom svätení pokračovala slávnostná archijerejská svätá liturgia, ktorú po prvýkrát slávili aj novokňazi. 

Pri ďakovných slovách jedného z novokňazov zazneli aj myšlienky, ktoré im počas duchovných cvičení povedal páter Jozef Šuppa, SJ: Ježiš Kristus sa nás raz opýta tak ako sv. apoštola Petra: Miluješ ma? Miluješ ma viac ako títo? Novokňaz Marek v svojom mene a v mene novokňaza Juraja poďakoval dobrotivému Bohu a otcovi biskupovi a zdôraznil práve lásku ako veľmi dôležitú rovinu kňazského poslania vychádzajúcu z dôverného poznania Boha a jeho slova.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε