www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=745
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 3. december 2020     Meniny oslavuje: Oldrich

Zoεpédia - náhodný výber: Diskos, Asketika, Teplota.     pohľadnice

20.10.2006 | Čítanosť(4032)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Konferencia v Lubline k 15. výročiu CCEO

Konferencia v Lubline k 15. výročiu CCEO

Gréckokatolícki biskupi vladyka Ján Babjak, SJ, prešovský eparcha a vladyka Milan Chautur, CSsR, košický apoštolský exarcha sa cestou z III. stretnutia gréckokatolíckych biskupov Európy v Zarvanici na Ukrajine zastavili dňa 20. októbra v Poľsku, kde sa zúčastnili na Medzinárodnej vedeckej konferencii na tému „Hierarchické usporiadanie východných katolíckych cirkví“, ktorá sa konala na Katolíckej univerzite v Lubline pri príležitosti 15. výročia promulgovania Kódexu kánonov východných cirkví (CCEO). Medzi aktívnymi účastníkmi konferencie bol aj prof. Cyril Vasiľ, dekan Fakulty východného kanonického práva na Pápežskom východnom inštitúte v Ríme, ktorý prednášal na tému Cirkev sui iuris – koncepcia Kódexu a jej realizácia a JCDr. František Čitbaj, PhD. z Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove, ktorého prednáška bola na tému Metropolitné cirkvi sui iuris.

Po skončení prednášok sa konala diskusia, v ktorej na rôzne otázky odpovedali naši otcovia biskupi vladyka Ján a vladyka Milan a jednotliví prednášatelia. Pri tejto príležitosti vladyka Milan Chautur, CSsR, aj v mene vladyku Jána Babjaka, SJ a Cirkvi na Slovensku, poďakoval Katolíckej univerzite v Lubline a konkrétne právnickej fakulte, že tam bolo umožnené vyštudovať cirkevné právo kňazom zo Slovenska, čo vnímame ako veľký a veľmi konkrétny prínos pre život Cirkvi v našej krajine.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε