www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=770
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 5. august 2020     Meniny oslavuje: Hortenzia

Zoεpédia - náhodný výber: Imprimatur, Filia, Ikonoklazmus.     pohľadnice

21.01.2007 | Čítanosť(5833)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Apoštolský nuncius v Prešove

Apoštolský nuncius v Prešove

Apoštolský nuncius na Slovensku arcibiskup Mons. Henryk Józef Nowacki sa v nedeľu 21. januára zúčastnil na ekumenickej bohoslužbe v Evanjelickom chráme Svätej Trojice v Prešove.

Pri tejto príležitosti zároveň navštívil Gréckokatolícke biskupstvo sídliace v tomto meste. V Katedrále sv. Jána Krstiteľa spolu s vladykom Jánom Babjakom, SJ slávil archijerejskú svätú liturgiu, na konci ktorej pozdravil veriacich. Povedal, že Prešov navštívil v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov a pripomenul slová Ježiša Krista: „Aby všetci jedno boli“. Všetkých pozval, aby sa modlili za jednotu kresťanov. Aby sme s Božou pomocou budovali jednotu v našich rodinách a spoločenstvách, aby sa potvrdzovali slová, ktorými kňazi oslovujú veriacich, že sme bratia a sestry. Veriacim tiež zaželal hojnosť Božieho požehnania v tomto kalendárnom roku.

Prešovský eparcha Ján Babjak, SJ v úvode homílie srdečne privítal apoštolského nuncia. Ďalej vychádzal z evanjelia Nedele o Zachejovi, ktorú práve slávila gréckokatolícka cirkev. Na pozadí Kristovho postoja k Zachejovi poukázal na lásku, ktorou Boh miluje hriešnika, teda každého z nás. Skutočnosť Kristovej lásky zmenila Zacheja tak, že z egoistu a zlodeja sa stal altruista, ktorý už vidí potreby blížneho a chce mu poslúžiť. Ani my nesmieme nikým pohŕdať, ale naopak, dovoliť Božej láske, aby sa aj cez nás dotkla všetkých ľudí. Vladyka zároveň pozval veriacich, aby sa zúčastnili na ekumenickej bohoslužbe v evanjelickom chráme o 10.00 hod., na ktorej sa aj on zúčastní spolu s apoštolským nunciom.

Na konci svätej liturgie zaznela pápežská hymna Svätému Otcovi Benediktovi XVI. a spev Mnoho rokov otcovi apoštolskému nunciovi.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε