www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=800
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 5. február 2023     Meniny oslavuje: Agáta

Zoεpédia - náhodný výber: Dcéry kresťanskej lá..., Cirkev ako rodina - ..., Lítijný sviatok.     pohľadnice

06.06.2007 | Čítanosť(6938)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Zostúpenie Svätého Ducha v Krásnom Brode

Zostúpenie Svätého Ducha v Krásnom Brode

Prešovský eparcha Ján Babjak, SJ slávil v nedeľu 3. júna archijerejskú svätú liturgiu v Krásnom Brode v Medzilaboreckom protopresbyteráte, kde sa včera a dnes konala eparchiálna odpustová slávnosť Zoslania Svätého Ducha. Ani daždivé počasie neodradilo množstvo pútnikov od účasti na slávnosti. Tesne pred svätou liturgiou dážď prestal.

V homílii otec biskup povedal, že kresťan žije svoj život bez strachu. Veď má Ducha Svätého. Boh stvoril človeka ako najkrajšiu bytosť na zemi. Krása človeka vyznie najviac vtedy, keď jeho duša je v posväcujúcej milosti. Vtedy je človek šťastný.

Krásny Brod patrí medzi najstaršie odpustové miesta. Už v 14. storočí tu prišli mnísi. Celé stáročia tu bol kláštor otcov baziliánov, ktorý bol vyhľadávaným centrom duchovného života. V krásnobrodskom kláštore bol noviciát pre mladých kandidátov rehole baziliánov a filozofická škola, na ktorej učili viacerí slávni profesori. Kláštor bol zničený ruskými a rakúsko-uhorskými vojskami počas 1. svetovej vojny. V roku 2002 bol posvätený nový kláštor.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε