www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=992
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 25. september 2020     Meniny oslavuje: Vladislav

Zoεpédia - náhodný výber: Solea, Dišpenz, Trojica - dôsledky t....     pohľadnice

29.10.2009 | Čítanosť(4656)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Archieparchiálna púť do Svätej zeme s vladykom Jánom Babjakom SJ

Archieparchiálna púť do Svätej zeme s vladykom  Jánom Babjakom SJ

V dňoch 7. až 16. októbra sa uskutočnila už tretia púť s vladykom Jánom Babjakom SJ do Svätej zeme. Putovanie touto biblickou krajinou je vždy nezabudnuteľným zážitkom, pričom počas tejto púte ho umocnilo výborné spoločenstvo pútnikov. Prvým navštíveným miestom bolo izraelské mesto Hajfa a karmelitánska svätyňa na vrchu Karmel, odkiaľ sme putovali do Nazareta a okolia Genezaretského jazera. Sú to prekrásne miesta Ježišovho pôsobenia. Dva dni strávené v Nazarete vystriedala cesta cez Jericho do Jeruzalema a Betlehema, kde sme boli ubytovaní a navštevovali posvätné miesta. Po niekoľkých dňoch nasledovalo putovanie do Egypta a výstup na Mojžišovu horu Sinaj.

Pútnikov svojím pútavým výkladom sprevádzal o. Miroslav Labač. Spolu s otcom arcibiskupom a metropolitom Jánom sa púte zúčastnilo päťdesiat pútnikov, z toho sedem kňazov. Každý deň sa niesol v znamení evanjeliových udalostí súvisiacich s navštívenými miestami. V rieke Jordán sme si obnovili krstné a v Káne manželské sľuby.

Dobre zorganizovaná a pripravená púť priniesla všetkým účastníkom bohatý a nezabudnuteľný duchovný zážitok. Miesta, kde Pán Ježiš žil a účinkoval sa navždy zapíšu do mysle a srdca pútnika. Vďaka patrí otcovi arcibiskupovi Jánovi Babjakovi a otcovi Miroslavovi Labačovi za vydarenú púť a milé spoločenstvo.

Zdroj: Peter Borza

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε