www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?citaren&id=164
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Čitáreň

Dnes je: 20. január 2022     Meniny oslavuje: Dalibor

Zoεpédia - náhodný výber: Infabilita, Amen, Liturgické postoje -....     pohľadnice

01.03.2006 | Duchovné články | Daniel Černý | Čítanosť(6358)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

A čo keby Pán povolal späť...?

A čo keby Pán povolal späť...?

Jeden môj priateľ, kňaz z USA, minule položil svojim farníkom nasledovnú otázku: „Viete si predstaviť, čo by sa stalo, keby Pán povolal späť všetkých kňazov sláviť najbližšiu nedeľnú liturgiu do svojej domovskej farnosti? Teda, že by každý šiel domov, do farnosti, z ktorej vyšiel.“ Chcel tým docieliť, aby sa ľudia vo farnosti, ktorú vedie a ktorá bola založená v roku 1958, zamysleli nad tým, že cirkevnému spoločenstvu ich eparchie neprispeli žiadnym kňazským povolaním, a že sa buď modlia málo, alebo zle. Predsa len, takmer päťdesiat rokov je celkom slušná doba na to, aby aspoň niekoho Pán povolal, ak sú ľudia otvorení pre jeho hlas. A natíska sa otázka: Ako by to dopadlo a ako by to vyzeralo v našich farnostiach? Sám poznám niekoľko farností, kde by nebolo problémom to, kto by slávil, ale či by sa vôbec pomestili všetci rodáci kňazi okolo svätého prestola. Ale asi by sme našli aj farnosti, kde by veriaci v nedeľu zostali smutní a bez Krista... Aj keď takýto príkaz od Pána je iba hypotézou, chcem, aby sa zamyslel každý jeden člen ktorejkoľvek farnosti a cirkevných spoločenstiev ako celku nad tým, aký je a bol ich prínos k povolaniam do duchovného života.

Zo západných krajín pomaly prichádza aj k nám klesajúci záujem o povolania,  do rehoľného života zvlášť. Doba nie je duchovným povolaniam naklonená. A  tak potreba modliť sa za povolania je tu stále, nezávisle od toho, či momentálne máme relatívne dosť duchovných osôb. Možno niekde vo svete práve tie naše budúce povolania potrebujú či potrebovať budú. A v konečnom dôsledku, čo ak by Pán povolal každého späť domov?

Zdroj: Slovo 05/2006
Autor: Daniel Černý - všetky články od tohto autora (9)

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε