www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?citaren&id=436
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Čitáreň

Dnes je: 22. január 2022     Meniny oslavuje: Zora

Zoεpédia - náhodný výber: Kaplnka, Sviatosť manželstva, Boh - poznanie Boha.     pohľadnice

02.10.2007 | Duchovné články | Čítanosť(5857)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Pán zvíťazil cez svoje slovo

Pán zvíťazil cez svoje slovo

Narodila som sa veriacim rodičom. Odmalička som vyrastala pod vplyvom Božieho slova. Ako sa pamätám, už ako 7-ročná som bola veľmi oslovená tým, že mám svoj život odovzdať Bohu. Pri jednom stretnutí, keď som počúvala o Samuelovi, ktorý už od svojej mladosti patril Bohu, rozhodla som sa odovzdať svoj život Pánovi Ježišovi. Mala som vtedy 9 rokov. Ešte dnes si pamätám, ako som sa modlila a prosila Pána Ježiša, aby vstúpil do môjho srdca a prijal ma za svoje dieťa. Už od detstva som sa veľmi bála hriechu. Vzdala som sa svetských radovánok a moja radosť bola v Bohu. Rada som spievala duchovné piesne, a tak som oslavovala Pána. Ako dieťa som si čítala Božie slovo – do svojich trinástich rokov som prečítala dvakrát celý Nový zákon – a tiež som čítala veľa kníh s duchovnou tematikou, čo mi bolo veľkou pomocou v duchovnom raste. Nikdy v mladosti ani neskoršie som nezatúžila po svetských radovánkach, ba naopak, vedela som, že to, čo mám v Pánu Ježišovi, je omnoho viac. V 18-tich rokoch som začala pracovať, bola to zložitá doba (rok 1953), a aj keď musím v pokore vyznať, že som málo hovorila o Pánovi Ježišovi, vždy som vyznala, že som veriaca a patrím Bohu.

Veľmi som sa modlila za svojho budúceho manžela, aby to bol úprimne veriaci muž, ktorý by ma viedol bližšie k Bohu, a aby naše manželstvo bolo posväcované Bohom. Pán Boh moju modlitbu vypočul, vydala som sa za muža, ktorý úprimne miloval Pána Boha aj mňa. Daroval nám dve deti (neuplatňovali sme teóriu plánovaného rodičovstva) a dodnes vieme, že to boli deti darované Pánom. Viedli sme ich k Pánovi Ježišovi a dnes ako dospelí sú na jeho cestách aj so svojimi rodinami. Nech mu je za to česť a chvála.

Keď sme v manželstve prechádzali skúškami, či už to boli choroby detí, manželova choroba, problémy v práci alebo vo vzťahoch s inými, vždy sme hľadali svetlo do vzniknutej situácie v Božom slove, ktorým nás Pán viedol. Tieto skúsenosti nám pomáhali k vernosti a väčšej vďačnosti v osobnom živote aj v rodine. Denne sme si spoločne aj osobne čítavali Božie slovo, modlili sme sa s deťmi aj každý osobne, a tak Pán víťazil v mojom srdci cez svoje slovo, ktoré bolo pre mňa zrkadlom. Svätý Duch môj život očisťoval (ukázal mi moje nedostatky, ktoré som vyznávala, či to bola neláska, alebo málo trpezlivosti), posväcoval a viedol ma k hlbšiemu poznaniu, k poslušnosti, vernosti v zaobchádzaní s finančnými prostriedkami. Uvedomovala som si, že všetko, čo mám, je darom od Boha a že to patrí jemu. Aj dnes prežívam veľkú Božiu lásku, či už v nemoci, alebo vo vzťahu k blízkym (mám ešte 93-ročnú mamku, o ktorú sa starám). Dve hodiny denne čítam Božie slovo a modlím sa sama aj spoločne s rodinou. Mám svoje tiché chvíle, keď všetko, čo prežívam, čím žijem, predkladám Bohu. Modlím sa za svojich blízkych, známych aj za náš národ, pretože Pán Boh v Pánovi Ježišovi pripravil svoje spasenie pred tvárou všetkých ľudí, lebo: „Boh tak miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.“  Toto poznanie som prežila do hĺbky pri Božom slove. Keď meriam svoju lásku k Bohu a k Pánovi Ježišovi, viem, že je nedostatočná a že jeho láska ku mne je omnoho väčšia. Aké ovocie som v svojom živote prinášala a prinášam, to vie len Pán sám, pretože on hovorí, že aj keby ste všetko urobili, urobili ste len to, čo ste boli povinní urobiť. Myslím si, že, keď je človek plný síl v mladom alebo strednom veku, má svoje sily vydať Pánovi. To bolo a je aj mojím cieľom, ale nech to hodnotí Pán. Aj dnes je pre mňa Pán Ježiš Pánom a Spasiteľom, sprievodcom k večnosti. Túžim po tom, aby som mohla s radosťou volať: „Príď, Pane Ježišu“, aby som bola slobodná od závislosti na tomto živote, ktorý tiež prijímam ako dar od Pána. V živote som prijala od Pána veľa lásky a pomoci. Mnoho ráz ma preniesol cez ťažkosti, mnohokrát mi odpustil, vkladal do môjho srdca novú nádej, a ja túžim po Božom slove, po modlitbe a po jeho milosti a zľutovaní každé nové ráno.

Kristína, 70-ročná

Zdroj: Slovo 2007, č. 19 - 20.
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε