www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?citaren&id=460
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Čitáreň

Dnes je: 22. január 2022     Meniny oslavuje: Zora

Zoεpédia - náhodný výber: Konkordát, Prikrývadlá, Tretia nedeľa Veľkéh....     pohľadnice

02.10.2007 | Spiritualita | Čítanosť(5695)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Božie slovo je mojím pokrmom

Božie slovo je mojím pokrmom

Bol som dieťa chudobných rodičov. Ako dieťa aj ako mládenec som navštevoval kostol. Medzi mladými som bol obľúbený. Poriadal som miestne zábavy, bol som veselej povahy a fajčil som. Vo veku asi 24 rokov sa mi dostala do rúk Biblia a začal som ju čítať, čo ma tak zaujalo, že som všetok voľný čas trávil čítaním Písma. Pamätám sa, že keď som dlhšie čítal, veľmi som bol oslovovaný a osvecoval sa mi môj život a poznával som svoj stav oproti Pánu Bohu. Mnoho ráz som v svojom mladom veku chcel prestať fajčiť, skúšal som to viacerými spôsobmi, ale nikdy sa mi to nepodarilo. Až keď ma Božie slovo oslovilo, že to je ako zlá vášeň, vtedy som odložil cigaretu a viac som po nej nesiahol. To isté som prežil aj pri popíjaní alkoholu. Taktiež som sa vzdal akýchkoľvek alkoholických nápojov a dal som Pánu Bohu sľub, že viac ich užívať nebudem. Pán Boh pracoval svojím Svätým Duchom cez Božie slovo stále viac na mojom živote tak, že som celý svoj život odovzdal Pánu Ježišovi.

Začalo neporozumenie zo strany blízkych, ale aj zo strany Cirkvi. Modlil som sa a prosil, aby som nezostal sám, a Pán Boh mi pridal viacerých takých, čo čítali Božie slovo, boli ním oslovení, prijali Pána Ježiša do svojich sŕdc a vzdali sa spôsobu svetského života. Pán Ježiš sa stal naším osobným Spasiteľom a Záchrancom.

Modlil som sa a prosil Pána Ježiša, aby môj život viedol podľa svojej vôle. Modlil som sa za poslušnosť. Prosil som aj za manželstvo. Modlil som sa za takú manželku, ktorá bude milovať Božie slovo a milovať jeho láskou aj mňa. Dostal som odpoveď na moju modlitbu – Ž 128 – ako zasľúbenie pre manželstvo. Prijal som to vierou, že Pán Boh to v mojom živote aj naplní. A tak sa stalo, že som sa o niekoľko rokov oženil. Pán Boh nám daroval dve deti a spolu s rodinou sme vzývali Pána, ďakovali aj prosili – a prosíme stále – o jeho lásku a milosť k nám, aby nás zachoval verných až do konca našich životov.

Božie slovo bolo a je pre mňa najvzácnejším, preto ho čítam denne, a to aj viac hodín. Modlím sa cez deň, ba aj noci trávim na modlitbách.

Spomínam si na situáciu, keď som chcel meniť svoje zamestnanie, ktoré mi pre moje svedomie a čistotu pred Pánom nevyhovovalo. Našiel som si iné. Dal som výpoveď z práce, no miesto, ktoré som mal vyhliadnuté, zrazu nepripadalo do úvahy, lebo mi povedali, že potrebujú človeka s inou profesiou. Bol som oslovený Božím slovom, aby som stál vo viere. Preto som trpezlivo čakal na to, že toto zamestnanie dostanem.

Keď už som končil v podniku, v ktorom som pracoval, prišiel za mnou vedúci budúceho pracoviska, že môžem hneď nastúpiť. Bolo to platovo oveľa nižšie miesto, ale bola to Božia cesta, cesta požehnania.

Mám mnohé dobré skúsenosti na ceste s Pánom, ktorý ma viedol. Prijal som mnohé požehnania a lásku z Božej ruky. Aj vo svojom pokročilom veku túžim, aby Pán Boh môj život očisťoval, formoval a dával mi živú vieru v jeho moc a jeho vedenie. Každý deň hľadám Božiu tvár, túžim sa s ním denne stretávať, či pri čítaní, alebo modlitbe a ďakujem stále za to, že ma vyhľadal a prijal za svoje dieťa. Nech je oslávené a vyvýšené jeho sväté meno!

Ján (75-ročný)

spracovala Marica Kipikašová

Zdroj: Slovo 2007, č. 17 - 18.
Prameň sily na vydávanie svedectva
04.07.2011 | Duchovné články | | Čítanosť(5480)
Prameň sily na vydávanie svedectva
Každé svedectvo má veľkú silu
04.07.2011 | Duchovné články | | Čítanosť(4705)
Každé svedectvo má veľkú silu

všetky súvisiace články (31) »

 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε