www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?publikacie&id=134
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Teológia > Publikácie

Dnes je: 5. marec 2021     Meniny oslavuje: Fridrich

Zoεpédia - náhodný výber: Kathizma, Liturgikon, Liturgické postoje -....     pohľadnice

04.04.2014 | Čítanosť(5403)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Sociálne učenie Cirkvi a rodinné podnikanie

Dokument: (cca 1,22 MB)
Anotácia:
Koncom marca vyšla vo vydavateľstve TypoPress monografia Sociálne učenie Cirkvi a rodinne podnikanie, ktorej autormi sú Ján Hudacký, podpredseda KDH a docent ThDr. Martin Uháľ, riaditeľ inštitútu aplikovanej etiky Alexandra Spesza pri TF KU Košice. Knihu po Pochode za život v Prešove požehnal J.E. arcibiskup Bernard Bober.
Tak ako v úvode autori uvádzajú, táto publikácia je spoločným výsledkom akademického prostredia a prostredia osvedčenej politickej a odborno-technickej odbornosti a skúsenosti, ktorá sa pretavuje do podpory podnikateľského prostredia, ktoré stavia na princíp katolíckej morálky. Tieto princípy, nie len že neodporujú princípom najvyššej ekonomickej efektívnosti, ale prenášajú ich vplyv a efektivitu aj do rozvoja celkového morálneho prostredia spoločnosti. „Touto útlou knižočkou sme chceli povzbudiť kresťanov a ich rodiny, aby sa nebáli zobrať zodpovednosť za obživu svojej rodiny a oslobodiť sa od "istôt" ktorejkoľvek vlády. Podnikanie ako tvorivá činnosť je v súlade s princípmi sociálneho učenia a môže byť poslaním pre mnohých tvorivých kresťanov,“ povedal jeden z tvorcov Ján Hudacký.
„Naša monografia sa vo svojich konštatovaniach a postojoch opiera o primerané dokumenty Cirkvi poukazujúce na potrebu zachovania a rozvoja takého prostredia slovenskej ekonomiky, ktoré vyhovuje potrebe transcendentnej ľudskej dôstojnosti človeka v pracovnom prostredí a na trhu práce,“ dodáva docent Uháľ. Opiera sa aj o odborné a praktické skúsenosti slovenskej, ale aj európskej politickej scény a znalosti problémov podnikateľov a ich firiem.

 

 

 

UHÁĽ M., HUDACKÝ J.: Sociálne učenie Cirkvi a rodinné podnikanie. Prvé vydanie, TypoPresss : Košice – Myslava, 2014. 81 s., ISBN 978-80-89496-15-0.

 

 

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε