www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=101
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 23. september 2023     Meniny oslavuje: Zdenka

Zoεpédia - náhodný výber: Eminencia, Lítijný sviatok, Trioď.     pohľadnice

27.07.2002 | Čítanosť(4361)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Vo Varhaňovciach sa spievalo pre Pána Ježiša

Vo Varhaňovciach sa spievalo pre Pána Ježiša

Festival rómskej duchovnej piesne sa tohto roku vo Varhaňovciach uskutočnil 27. júla, v priestoroch obecného úradu. Na tento festival a jeho VI. ročník sme sa veľmi tešili a snažili sme sa ho pripraviť čo najlepšie. Ako každý rok sa tohoto festivalu zúčastnili spevácke skupiny z okolitých obcí. Tento rok naše pozvanie prijali zbory z Keceroviec, Mirkoviec, Abranoviec, Žehni, Červenice a Bardejova – Poštárky. Všetky zbory predviedli hodnotný program a bolo vidieť i počuť výrazné zlepšenie oproti minulému roku. Pôsobivé bolo vystúpenie zboru z Červenice, ale srdce publika si získali najmä dievčatká z Bardejova. Spevácke vystúpenia boli spestrené i dramatickými vsuvkami, ktoré pripravili mládežníci zo Žehne a Varhaňoviec. Celkový počet zúčastnených či už účinkujúcich alebo divákov bol okolo 600 osôb a kultúrny dom praskal vo švíkoch.

Tohtoročný festival bol poctený i vzácnymi hosťami. Zavítal k nám generálny vikár Prešovského biskupstva o. Ján Zavacký, ktorý predsedal svätej liturgii, ktorou sme vstúpili do Božej prítomnosti i do celého programu. Pozvanie prijali i bývalý správca farnosti Varhaňovce o. František Fedor, duchovný správca farnosti Fulianka, Sestry baziliánky z Prešova i Bardejova. Veľmi sme ocenili i prítomnosť p. Alexandra Mušinky, ktorý mnohými spôsobmi pomohol nám i mnohým iným ochotníkom v práci s rómskymi komunitami. Do hľadiska zavítali i zverenci Gréckokatolíckej charity z Prešova. Program bol pestrý a zaujímavý a zakončili sme ho spoločnými modlitbami, ktoré viedli mládežníci z Varhaňoviec. Tento ročník mal i svoju hymnu, pieseň „Miro Devla“, ktorú už dozaista vedia spievať všetci zúčastnení. A samozrejme na záver, ako je zvykom, bolo radostné pohostenie - agapé pre všetkých, ktorí vytrvali až do konca.

Za podporu tejto aktivity vďačíme nadácii NPOA.

Slovo 2002, č. 10. s. 9.

Zdroj: Martin Mekel

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε