www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1206
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 28. november 2022     Meniny oslavuje: Henrieta

Zoεpédia - náhodný výber: Biskup, Pascha – veľkonočná ..., Typik.     pohľadnice

03.11.2016 | Čítanosť(4077)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Stretnutia s mystičkou Myrnou v Prešovskej archieparchii

Stretnutia s mystičkou Myrnou v Prešovskej archieparchii
V septembri 2016 sa v gréckokatolíckej Prešovskej Archieparchii uskutočnili stretnutia so sýrskou mystičkou, gréckokatolíčkou, Myrnou Nazzour. 
 
Počas týchto dní sa veriacim prihovorila Myrna Nazzour. Pokorne vyrozprávala dejiny, ktoré s ňou robí Boh. Hovorila o znakoch – oleji, zjaveniach, extázach, stigmách či uzdraveniach. „Všetko toto je znakom Božej prítomnosti medzi nami. Tie konkrétne znaky sa môžu jedného dňa ukončiť. Ale dôležitejšie je posolstvo, ktoré nám Boh posiela skrze tieto znaky. Každý z nás má nejaké poslanie, ale vieme ho odkryť, len keď máme v srdci lásku.“ Zdôraznila hodnotu a poslanie manželstva a rodiny a poslanie pracovať na jednote. Venovala sa aj zmyslu utrpenia, rôznym prekážkam, ktoré Boh dovolí v našom živote. „Prekážka je ako most, ktorý musíme prejsť a sme bližšie k Bohu.“ Pozvala k modlitbám za jednotný termín Veľkej noci, aby ju spoločne slávili východní aj západní kresťania a vyzdvihla skutočnosť, že najväčším zázrakom je Pascha Ježiša Krista, jeho zmŕtvychvstanie, a Telo a Krv Ježiša Krista, ktoré môžeme prijímať.
 
Spoločne si priblížme teraz tieto stretnutia, z ktorých sme všetci odchádzali naplnení Kristovou radosťou, pokojom a láskou.
 

 


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε