www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1265
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 30. september 2022     Meniny oslavuje: Jarolím

Zoεpédia - náhodný výber: Proskomídia - obrad ..., Malá jekténia, Trojica - dogma Najs....     pohľadnice

09.11.2017 | Čítanosť(4122)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Gréckokatolícka charita Prešov si pripomína 70. výročie svojho vzniku

Gréckokatolícka charita Prešov si pripomína 70. výročie svojho vzniku
Prešov 8. novembra (TK KBS) V mesiaci november si Gréckokatolícka charita Prešov pripomína 70. výročie svojho vzniku. Tento významný medzník spoločne s oslavou 10. výročia založenia kaplnky bl. Pavla Petra Gojdiča si zamestnanci a klienti Charity pripomenú 9. novembra spoločnou liturgiou s prešovským arcibiskupom metropolitom Mons. Jánom Babjakom, SJ. Program voľne pokračuje besedou „Charita, blízko pri človeku“ v literárnej kaviarni Viola so začiatkom o 18.00 hodine, kde okrem diskutujúcich vystúpi aj speváčka Hanka Servická.
 
Archijerejská liturgia s vladykom Jánom je pre kolektív zamestnancov charity jedinečnou možnosťou duchovne si pripomenúť posolstvo organizácie. Program dňa začína na pravé poludnie modlitbou Anjel Pána a pokračuje archijerejskou svätou liturgiou. „Tento deň je príležitosťou vyjadriť vďačnosť za celé roky nášho pôsobenia Bohu a ľuďom okolo nás, ktorí nám pomáhajú v zložitých legislatívnych aj finančných pomeroch. Spoločne prosiť za kolegov, zamestnancov, našich klientov, duchovných aj darcov či dobrodincov za ich náklonnosť, pretože bez nich by sme nedokázali denne pomáhať ľuďom v núdzi,“ pripomenul Peter Valiček, riaditeľ Gréckokatolíckej charity.
 
Vo večerných hodinách si zamestnanci pripravili besedu v literárnej kaviarni Viola, kde chcú priblížiť ako charita realizuje sociálnu pomoc v praxi. Prostredníctvom osobných výpovedí hostí sa môžete dozvedieť ako sa obnovila činnosť Charity na Slovensku po páde režimu, ako vznikla myšlienka tvorby pouličného mesačníka Cesta, skúsenosti s obeťami obchodovania s ľuďmi, ale aj to, aká silná je závislosť na drogách a ako s nimi vyhrať boj. Hudobným hosťom bude známa speváčka Hanka Servická.
 
TK KBS informovala Silvia Hrabčáková

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε