www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1390
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 29. február 2024     Meniny oslavuje:

Zoεpédia - náhodný výber: Teplota, Antiseminitizmus, Hypostasis.     pohľadnice

12.11.2020 | Čítanosť(732)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Biskupi budú rokovať o návrhu premiéra o komunitnom testovaní online

Biskupi budú rokovať o návrhu premiéra o komunitnom testovaní online
Bratislava 11. novembra (TK KBS) Biskupi budú online rokovať o návrhu premiéra Igora Matoviča, ktorý zástupcom odvetví postihnutých pandémiou (vrátane cirkví) návrhol komunitné testovanie.
 
"Biskupi majú na zajtrajší večer naplánované spoločné rokovanie cez internet, na ktorom sa o danej veci poradia, a potom k nej zaujmú stanovisko," informoval TK KBS Martin Kramara, hovorca KBS. Dodal, že dôležité budú "konkrétne podmienky praktickej uskutočniteľnosti tohto návrhu" a zároveň "treba ozrejmiť aké zlepšenia pre možnosť účasti veriacich na bohoslužbách z neho budú vyplývať."
 
Premiér ponúkol pravidelné plošné testovanie antigénovými testami raz za tri týždne. Toto testovanie by však nebola úloha štátu, ale komunity by vyzvali svojich klientov, aby sa prišli otestovať. Sami by potom zriadili odberové miesta. Štát by im zabezpečil testy, ochranné pomôcky, do každého tímu policajta alebo príslušníka hasičského zboru či príslušníka ozbrojených síl. Zdravotníkov a ďalších dobrovoľníkov by si zabezpečovali jednotlivé sektory samy.
 
K správe bolo vydané AUDIO
 
( TK KBS, tk, ml; pz ) 20201111029 
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε