www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1398
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 10. december 2023     Meniny oslavuje: Radúz

Zoεpédia - náhodný výber: Sobota prvého týždňa..., Lítia, Hudba - cirkevná.     pohľadnice

22.12.2020 | Čítanosť(972)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Vladyka Babjak pozýva veriacich, aby neochabovali na duchu a modlili sa

Vladyka Babjak pozýva veriacich, aby neochabovali na duchu a modlili sa
Prešov 22. decembra (TK KBS) Prešovská archieeparchia prijíma nariadenie o zákaze verejných bohoslužieb v okresoch Svidník a Stropkov veľmi bolestivo, obzvlášť keď vstupujeme do sviatkov Kristovho narodenia, no ochrana života a zdravia tých najkrehkejších musí byť na prvom mieste.
 
Prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ pozýva všetkých veriacich z dotknutých okresov, aby neochabovali na duchu, ale modlili sa za zastavenie šírenia pandémie, prinavrátenie zdravia chorým a dodanie potrebnej sily pre všetkých unavených a vyčerpaných zdravotníkov. Arcibiskup Ján uisťuje veriacich o svojej blízkosti a do týchto ťažkých chvíľ udeľuje všetkým svoje archijerejské požehnanie.
 
Zákaz verejných bohoslužieb, služieb Božích a spovedí až do odvolania sa vzťahuje na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom vo Veľkom Krtíši aj v okrese Veľký Krtíš a na základe rozhodnutia RÚVZ so sídlom v Svidníku aj pre okresy Svidník a Stropkov.

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε