www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=155
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 5. február 2023     Meniny oslavuje: Agáta

Zoεpédia - náhodný výber: Veľký pondelok, Substancia, Predpôstne obdobie.     pohľadnice

23.12.2001 | Čítanosť(6323)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(2)

Benefičný koncert speváckych zborov

Benefičný koncert speváckych zborov

Preplnené hľadisko v sále Mestského kultúrneho strediska vo Svidníku nadšene tlieskalo vystúpeniu speváckych spevokolov, ktoré sa predstavili dňa 23. decembra 2001 na XII. ročníku Vianočného benefičného koncertu speváckych zborov. Organizátorom podujatia bola spoločne s Mestským kultúrnym strediskom vo Svidníku Pravoslávna cirkevná obec, Gréckokatolícka cirkevná obec a Rímskokatolícka cirkevná obec vo Svidníku.

Takmer trojhodinový program sa niesol v duchu ekumenického porozumenia a národnostnej tolerancie rusínskych a slovenských veriacich troch cirkví tohoto regiónu Slovenska. S repertoárom zborových duchovných skladieb a vianočných kolied sa predstavil Miešaný spevácky zbor pri gréckokatolíckej farnosti sv. Paraskievy vo Svidníku, spevokol Najsvätejšej Trojice pri pravoslávnej farnosti vo Svidníku, spevácky zbor ECHO z Krosna (Poľsko), Miešaný spevácky zbor pri pravoslávnom chráme sv. Cyrila a Metoda v Humennom a prešovský gréckokatolícky starosloviensky katedrálny zbor sv. Jána Krstiteľa. V jeho podaní zaznelo na záver programu majestátne „Sláva vo vyšnich Bohu“.

Slovo 2002, č. 2, s. 7.

Zdroj: Dr. Peter Krajňák

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε