www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=298
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 30. september 2022     Meniny oslavuje: Jarolím

Zoεpédia - náhodný výber: Theos, Hypostasis, Boh - biblické Božie....     pohľadnice

14.02.2003 | Čítanosť(4754)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Cyrilometodský večer vo Vranove n/T

Cyrilometodský večer vo Vranove n/T

Dňa 14. 2. 2003, v deň zosnutia blaženého Metoda, MO SSCM vo Vranove n./T. usporiadal cyrilometodskú slávnosť. Slávnostnú staroslovienskú liturgiu slúžil generálny vikár prešovskej eparchie o. Vladymír Skyba a ďalší kňazi vranovského dekanátu. Pred sv. liturgiou sa uskutočnila vernisáž výstavy IKONY z dielne Spolku ikonopiscov sv. Cyrila a Metoda so sídlom v Košiciach. Výstavu otvoril kancelár Spolku JUDr. Vincent Luca. Po otvorení výstavy bol odslúžený Moleben k sv. Cyrilovi a Metodovi. Celú slávnosť sprevádzal svojím spevom chrámový zbor Chrysostomos.

Výstava, ktorá bola denne sprístupnená, trvala do 2. marca 2003 a sa stretla sa s veľkým záujmom aj širšej verejnosti. V rámci týchto dvoch týždňov boli pre návštevníkov odprednášané veľmi zaujímavé a pútavé prednášky o ikonografii hosťami, ktorých pozval správca farnosti Najsvätejšej Eucharistie a iniciátor výstavy o. Ľ. Novák. Boli to o. A. Pariľak, o. R. Dvorový, o. J. Zorvan a o. M. Gábor, vicekancelár Spolku, ktorý vystúpil na záver výstavy.

Na výstave bolo predstavených vyše 30 krásnych, originálnych a východných ikon. Spolok ikonopiscov po rôznych výstavách v múzeách, sa prvýkrát predstavil ikonami v chráme, kde takáto výstava patrí najlepšie.

Zdroj: Mgr. Andrej Lakatoš

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε