www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=299
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 28. máj 2024     Meniny oslavuje: Viliam

Zoεpédia - náhodný výber: Myropomazanie, Proskomídia - obrad ..., Myšlienka na slová Ž....     pohľadnice

27.03.2003 | Čítanosť(4417)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Medzinárodná vedecká konferencia

Medzinárodná vedecká konferencia

Katedra biblických vied Gréckokatolíckej bohosloveckej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove v dňoch 26. – 27. marca 2003 zorganizovala vedeckú konferenciu, ktorej úlohou bolo z rôznych perspektív osvetliť bohatstvo života, myšlienok a účinkovania velikána kresťanstva, syna Izraela a občana rímskeho impéria, apoštola Pavla.

Príspevky odzneli v troch kategóriách – historicko-archeologickej , teologickej a literárnej. Významní hostia z Pápežskej teologickej akadémie v Krakove predostreli etapy Pavlovho pôsobenia v Malej Ázii a Európe: Ks. prof. dr hab. Tomasz Jelonek – Anatólia ako pozadie Pavlovho pôsobenia; Ks. dr. hab. Stanisław Hałas, SCJ – Stopy apoštola Pavla v Sýrii; Ks. dr. hab. Roman Pindel – Pavol v Grécku; Ks. dr. Roman Bogacz – Pavol v Efeze. Zo slovenských hostí prorektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Doc. ThDr. ThBiblLic. Anton Tyrol, PhD. načrtol tému biblickej teológie – Teológia komunity podľa apoštola Pavla. Domácu pôdu reprezentovali ThDr. Peter Fedor témou Grécko-rímsky svet apoštola Pavla a ThBiblLic. Róbert Jáger Literárny profil apoštola Pavla.

Táto konferencia sa stala prvým krokom v realizácii projektu Katedry biblických vied GBF PU Pavol apoštol Ježiša Krista.

Zdroj: ThBiblLic. Róbert Jáger

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε