www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=332
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 30. september 2022     Meniny oslavuje: Jarolím

Zoεpédia - náhodný výber: Alfa a Omega, Kopia, Liturgické gestá – z....     pohľadnice

07.07.2003 | Čítanosť(3261)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Spoločná kňazská dovolenka

Spoločná kňazská dovolenka

To, že sa stretávajú kňazské rodiny na spoločných akciách, či posedeniach je už staršia myšlienka, ale aby sa tieto kňazské rodiny vybrali aj na spoločnú dovolenku – to tu ešte nebolo!

A predsa. Tento nápad sa po mnohých peripetiách a úskaliach stal skutočnosťou. A tak sa štyri kňazské rodiny plus jeden slobodný člen (všetci členovia zatiaľ trojročného 7 členného zboru – bývalí členovia seminárskej „dvanástky“ alebo „osmičky“) stretli na spoločnej dovolenke v dňoch 7.-9. 7. 2003 v lokalite Morské Oko.

Aj keď nám počasie veľmi neprialo vo veľkej spoločenskej miestnosti lesníckej chaty sa dobre vyšantili naše deťúrence. Ich oteckovia okrem výstupu na Sninský kameň, k rašelinisku Hybkaňa a jazeru Kotlík sa mohli do sýtosti vyspievať pri svojich nácvikoch spevu a mamičky si povymieňali svoje skúsenosti i zážitky. Sväté liturgie boli našim každodenným naplnením.

Na záver ďakujem všetkým zúčastneným rodinám: MEKELOVÝM, CHANÁTOVÝM, GECEJOVÝM, JAKUBOVÝM, nášmu bábätku Danielovi PORUBCOVI, že si našli čas aj pri sťahovaní do iných farností, na tento náš spoločný výlet.

Poďakovať chceme aj správcovi lesníckej chaty p. Šperňakovi i jeho manželke. A ešte jeden malý odkaz pre o. R. BAKU, ktorý sa pre pastoračné povinnosti nemohol zúčastniť tohto výletu ako jeden z členov tohto zboru: BAKOVCI, O ROK NÁM TO VÝJDE!

Zdroj: Petra
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε