www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=341
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 11. december 2023     Meniny oslavuje: Hilda

Zoεpédia - náhodný výber: Veľký utorok, Čtec a spevák, Evanjeliár.     pohľadnice

06.05.2003 | Čítanosť(4939)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

CD - S Ježišom na perách.

CD - S Ježišom na perách.

„Chaire Maria – Raduj sa Mária“ – To boli slová Archanjela Gabriela, keď prišiel Márii oznámiť radostnú zvesť, že počne a porodí syna – Ježiša. Chaire – Raduj sa - je tiež názov gréckokatolíckej gospelovej skupiny, ktorá prednedávnom nahrala svoje prvé CD pod názvom S Ježišom na perách. 8 členov, hrajúcich na rôzne nástroje – sólo gitara, bass gitara, husle, priečna a zobcová flauta, bongo – hrá a spieva piesne o Bohu, vyjadrujúce v nich svoje vlastné skúsenosti a zážitky s Ním. Sú to teda modlitebné piesne evanjelizačného charakteru, ktoré majú byť svedectvom Božej lásky.

Samotné nahrávanie CD prebehlo počas jedného víkendu vo Varhaňovciach, v priestoroch fary, ktoré poskytol miestny kňaz o. Martin Mekel. Nahrávanie bolo financované Nadáciou Otvorenej Spoločnosti, vďaka ktorej sa nahrávanie mohlo uskutočniť. Skupina Chairé si k nahrávke prizvala aj hostí – rómsku gospelovú skupinu pôsobiacu vo Varhaňovciach, ktorá prezentuje dve zo svojich vynikajúcich piesní. V jednej z nich sa spieva Devla de man džido pani ( Bože daj mi živú vodu ). Nech teda tieto piesne oživujú srdcia ľudí a vnášajú do nich lásku. Tešíme sa na ďalšie CD. Ďalšie informácie o skupine Chairé sa dozviete na www.chaire.szm.sk

Zdroj: Erika T.

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε