www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=344
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 3. február 2023     Meniny oslavuje: Blažej

Zoεpédia - náhodný výber: Farizeji, Boh - Božia spravodl..., Cirkev ako rodina - ....     pohľadnice

04.05.2003 | Čítanosť(4225)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

„Spievajte Pánovi pieseň novú!“ (Ž 149,1)

„Spievajte Pánovi pieseň novú!“ (Ž 149,1)

Dňa 4.5.2003 sa vo Vranove nad Topľou, v Dome kultúry zišli detské a mládežnícke zbory Vranovského protopresbyterátu. Spevom oslávilo Pána 16 zborov.

Na začiatku vystúpil ako hosť zbor zo Zemplínskej Teplice, ktorý sa uviedol nádhernou pantomímou a dvomi piesňami. Ďalšie zbory z Poše, Matiašky, Remenin, Cabova, Čičavy, Sečovskej Polianky, Vranova n/T, Zámutova, Banského, Čemerného, Hlinného, Vlače, Dlhého Klčova. Z niektorých farností prišli po dva zbory. Každý zbor predviedol dve piesne zo svojho repertoáru. Približne v polovici stretnutia počas prestávky animátori pripravili oddychový program pre deti do 13 rokov. Staršia mládež z jednotlivých farností si v skupinkách navzájom vymieňala skúsenosti, postrehy, názory z aktivít vo farnosti. Potom program pokračoval zvelebovaním Pána ďalšími piesňami.

Na záver stretnutia prítomných pozdravil vranovský protopresbyter o. Michal Kučera, ktorý vyjadril želanie a nádej, že plamienok tohto nadšenia mladých bude povzbudením do ďalších rokov.

Spoločná pieseň všetkých účinkujúcich (ktorých bolo 205) k nebeskej Matke: „Čakajú ťa nástrahy...“ bola poďakovaním, a zároveň prosbou o ochranu do ďalších dní života v našich farnostiach.

Zdroj: -jp-

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε