www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=370
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 17. máj 2022     Meniny oslavuje: Gizela

Zoεpédia - náhodný výber: Omofor, Duchovný zážitok, Deo gratias.     pohľadnice

18.08.2003 | Čítanosť(4756)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Mládež zo Stakčínskej Roztoky putovala do Klokočova

Mládež zo Stakčínskej Roztoky putovala do Klokočova

Netradičným spôsobom putovala na odpust do Klokočova mládež zo Stakčínskej Roztoky. Päť chlapcov a tri dievčatá vo veku od 12 do 17 rokov spolu so svojim duchovným otcom dali pred pohodlím autobusu prednosť putovaniu na bicykli.

Cesta sa začala vo farskom chráme v Stakčíne modlitbou a prosbou o ochranu sv. Krištofa, patróna cestujúcich. Do Klokočova po 4 a pol hodinovej túre cez Vihorlat prišli v sobotu 16. augusta o 16 hod., takže stihli úvodné privítanie. Po poklone zázračnej ikone sa ubytovali na súkromí, za čo domácim aj touto cestou úprimne ďakujú. Zúčastnili sa takmer všetkých akcií na odpustovej slávnosti, vrátane nedeľňajšej archijerejskej liturgie o 10 hod. Cesta späť v dĺžke asi 70 km viedla inou trasou, cez Michalovce a Strážske a bola náročnejšia, lebo sa už hlásila únava. Ale všetko sa nakoniec dobre skončilo a o 17. hod. ich spotených, ale šťastných privítali doma rodičia.

Námahu spojenú s putovaním ako dar položili na oltár na počesť presvätej Bohorodičky súrodenci Urbanovi, súrodenci Ridošovi, súrodenci Sentiavanovi, Marián Stašek a Dávid Vaco. Na sedačke bicykla cestou tam statočne sedela aj 4 a polročná Alenka.

FOTOALBUM

Zdroj: o. Mgr. Juraj Voroňák

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε