www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=568
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 11. august 2022     Meniny oslavuje: Zuzana

Zoεpédia - náhodný výber: Sviatosť pokánia, Marana tha, Blahorečenie.     pohľadnice

24.06.2005 | Čítanosť(4113)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Slávnostné ukončenie akademického roka na Gréckokatolíckej bohosloveckej fakulte v Prešove

Slávnostné ukončenie akademického roka na Gréckokatolíckej bohosloveckej fakulte v Prešove

Slávnostné ukončenie akademického roka 2004/2005 sa na Gréckokatolíckej bohosloveckej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove (GBF PU) uskutočnilo dňa 24. júna na sviatok Narodenia sv. Jána Krstiteľa slávnostnou archijerejskou svätou liturgiou v gréckokatolíckej prešovskej katedrále. Na liturgii sa zúčastnili študenti a študentky, pedagógovia a akademickí funkcionári fakulty na čele s dekanom doc. ThDr. Vojtechom Boháčom, PhD. Svätú liturgiu s kňazmi z biskupskej kúrie, s kňazmi vyučujúcimi na bohosloveckej fakulte a s emeritným prešovským biskupom Mons. Dr. h. c. Jánom Hirkom slávil prešovský eparcha a veľký kancelár GBF PU Mons. ThDr. Ján Babjak, SJ, PhD. Košického apoštolského exarchu Mons. Milana Chautura, CSsR. zastupoval protosynkel Vladimír Tomko.

V homílii vladyka Ján hovoril najprv o tajomstve sviatku Narodenia sv. Jána Krstiteľa, ktorý je patrónom Prešovskej eparchie. V ďalšej časti homílie povedal: „Svätý Ján rozsieval slovo a cez toto slovo pripravoval miesto pre večné Slovo – živého Boha. Vy, pedagógovia, ohlasujete slovo, aby Boh mohol pôsobiť v živote Vašich študentov. Božie slovo je také malé, nenápadné. Rešpektuje našu slobodu. Ale je aj také mocné, že stačí jedno, aby zmenilo náš život. Má moc oživiť človeka, ktorý je už mŕtvy hriechom.“ Vladyka ešte poďakoval študentom a padagógom a v závere homílie povedal: „Vy, pedagógovia a predstavení kňazského seminára, ste sa podieľali na príprave úrodnej pôdy pre slovo živého Boha v živote bohoslovcov a laických študentov. Vaša služba je preto taká zodpovedná, ale aj krásna a hodnotná.“

Na záver slávnosti protosynkel Prešovskej eparchie Vladimír Skyba v mene svojom a v mene celej eparchie zablahoželal otcom biskupom k ich meninám.

Zdroj: Ľubomír Petrík/ISPB

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε