www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=636
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 12. august 2022     Meniny oslavuje: Darina

Zoεpédia - náhodný výber: Innatizmus, Kríž - prenesenie Kr..., Amen.     pohľadnice

16.01.2006 | Čítanosť(5960)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Prezentácia misijného rozmeru Cirkvi

Prezentácia misijného rozmeru Cirkvi

Pápežské misijné diela (PMD) na Slovensku a Komisia pre misie Prešovskej eparchie zorganizovali v sobotu 14. januára vo Vranove nad Topľou hodnotné podujatie o misiách. Vo farskom Chráme Najsvätejšej Eucharistie o 17.00 hod. slávil synkel Prešovskej eparchie pre Rusínov a predseda Komisie pre misie Prešovskej eparchie Peter Pavel Haľko, OSBM svätú liturgiu. Homíliu predniesol riaditeľ PMD na Slovensku František Kapusňák. Hovoril o misijnom rozmere Cirkvi, ktorý patrí k jej podstate. Po svätej liturgii bol premietnutý dokumentárny film o Ugande, kde vo veľkej miere pomáhajú, predovšetkým deťom, aj PMD na Slovensku. Po zhliadnutí zaujímavého filmu nasledovala krátka beseda.

Podobný program sa zopakoval v nedeľu 15. januára vo farskom Chráme blahoslaveného hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča na Sídlisku III. v Prešove. Svätej liturgii o 10.00 hod. predsedal protosynkel Prešovskej eparchie Marcel Mojzeš. Popoludní sa veriaci zišli v chráme opäť, aby si pozreli film o Ugande.

S misijnou problematikou sa v nedeľu zoznámili aj rehoľné sestry baziliánky v svojom kláštore v Prešove, kde ich navštívil riaditeľ PMD.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε