www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=648
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2020     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Konkordancia, Liturgické gestá – z..., Boh - je večný.     pohľadnice

01.12.2005 | Čítanosť(4666)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Sväté misie vo Vyšnom Orlíku

Sväté misie vo Vyšnom Orlíku

„Hľa teraz je milostivý čas, teraz je deň spásy!“ /2 Kor.6,2/

V tomto duchu sa začali 12.11.-2O.11.2OO5 v našej farnosti Vyšný Orlík Sväté misie v chráme Nanebovstúpenia Pána. Božie slovo nám mocou Svätého Ducha ohlasovali otcovia misionári zo Stropkova: o. Mikuláš Tressa, CSsR a o. Štefan Kitľan, CSsR.

V sobotu podvečer za naše farské spoločenstvo otcov redemptoristov privítal náš duchovný otec Martin Horňák a starosta obce pán Michal Džupin v mene všetkých obyvateľov obce.

Sväté misie sa začali témou Milostivý čas a pokračovali v témach: Hriech, Obrátenie srdca, Ježiš Pán môjho života, Presvätá Bohorodička, Eucharistia, Smrť človeka a Prostriedky zotrvania v dobrom.

Spoločne sme sa stretávali veriaci Vyšného Orlíka a filiálok Jurkova Voľa a Nižný Orlík. V chráme vládol duch pokoja, porozumenia, lásky a jednoty. Otcovia misionári sa prihovárali tak ľudsky a priateľsky, že sme ich dokázali počúvať do neskorých večerných hodín. Boli to slová oslovujúce, povzbudzujúce, odhaľujúce naše poklesky a slabosti, pripomínajúce to, čo je skutočne dôležité v našom živote. Boli to slová naozajstných otcov, cez ktoré sa nás Boh mocne dotýkal.

Pre všetkých prítomných veriacich zostavajú v srdci tie najkrajšie spomienky zo stretnutia na krížovú cestu obcou z nesením misijného kríža za naše hriech; na obnovu krstných sľubov, kde sme za zriekli tmy a zlá; na obnovu manželských sľubov, ktoré nám dokázali, že aj po 40 rokoch manželstva sa môžeme milovať a vážiť si jeden druhého; na predkladanie našich prosieb za uzdravenie tela a duše, za obrátenie, pred Matičku Ustavičnej Pomoci v molebene s poďakovaním za doterajší život; na eucharistickú pobožnosť s odprosovaním za hriechy farností.

Sväté misie boli v našej farnosti ozaj milostivým časom pre všetkých bez rozdielu. Všetci sme si odniesli veľkú posilu do každodenného života, na ceste do večnosti. Kiež by všetky výzvy a prosby ctihodných otcov misionárov padli do tej najúrodnejšej pôdy nášho srdca a priniesli hojné ovocie.

Nech Matka Ustavičnej pomoci žehná prácu otcov misionárov. Nech Pán Boh ich neustále napĺňa svojím Svätým Duchom a dá im silu i múdrosť pri ohlasovaní Božieho slova na ďalších misijných cestách.

Vďaka Bohu i Vám o. Mikuláš a o. Štefan. Vďaka i Vám o. Martin, že ste nám pripravili tento ozaj milostivý čas.

brat Tomáš


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε