www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=656
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 8. jún 2023     Meniny oslavuje: Medard

Zoεpédia - náhodný výber: Ipakoj, Askéza, Mantia.     pohľadnice

04.11.2005 | Čítanosť(4303)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Posviacka v Gribove

Posviacka v Gribove

Prešovský eparcha Mons. Ján Babjak, SJ posvätil v nedeľu 30. októbra obnovený exteriér a interiér Chrámu Ochrany Presvätej Bohorodičky v Gribove, v stropkovskom protopresbyteráte. Zároveň posvätil obnovený ikonostas a oltár. Gribov je filiálkou farskej obce Bukovce.

Vladyku privítal starosta obce Štefan Šoltis. V homílii vladyka Ján hovoril o viere. „Bez viery nemôžeme byť v blízkosti Boha, bez viery nemôžeme nosiť Boha v srdci, bez viery nemôžeme byť vnútorne uzdravení.“ Pokračoval: „Odpustiť, zničiť hriech je viac ako telesne uzdraviť človeka.

Ježiš Kristus nám dáva nespočetnekrát zakúsiť lásku, svoje milosrdenstvo. Či to nestačí na to, aby sme uverili? Veď on svoju lásku preukázal tým, že za nás zomrel na kríži. Jeho radosťou je, že nám môže odpúšťať hriechy. Je plný lásky a milosrdenstva a nám stačí len viera! Do chrámu prichádzame preto, aby sme svoju vieru upevnili, aby sme boli vo viere posilnení.

Hovoríme, že veríme, ale všetko si chceme podložiť svojim rozumom. Ale viera ide až za hranicu smrti, tam, kde rozum kapituluje!“

Vladyka ešte povedal niekoľko bodov na upevnenie viery: 1. pokorná modlitba, 2. denné poďakovanie Bohu za všetko, čo máme a za všetkých, ktorých poznáme, 3. svätá liturgia, ktorá je ovocím vykupiteľského diela, 4. počúvanie Božieho Slova a jeho prijatie do srdca a 5. Eucharistia.

Poukázal aj na to, aby veriaci vytvárali harmóniu a poďakoval im za opravu chrámu.

Na konci otcovi biskupovi k piatkovým narodeninám zablahoželali deti z farnosti a za návštevu sa poďakoval miestny duchovný otec Marek Smetanka. Na slávnosti bol prítomný aj protopresbyter Štefan Vansač.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε