www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=726
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 18. máj 2024     Meniny oslavuje: Viola

Zoεpédia - náhodný výber: Jakubova liturgia, Typik, Myšlienka na slová Ž....     pohľadnice

16.08.2006 | Čítanosť(7685)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Detský tábor Makrínka

Detský tábor Makrínka

Rehoľné sestry sv. Bazila Veľkého, v spolupráci s Hnutím kresťanských spoločenstiev detí - eRko, organizujú každoročne detský a mládežnícky tábor Makrínka, nazvaný podľa ich zakladateľky sv. Makríny. Aj tohto roku sa konajú tri turnusy: pre deti z 1. stupňa základných škôl, pre deti 2. stupňa a pre stredné školy. V stredu 16. augusta vladyka Ján Babjak, SJ navštívil 2. turnus tohto tábora v Eparchiálnom pastoračnom centre mládeže v Juskovej Voli v okrese Vranov nad Topľou.

V homílii pri archijerejskej svätej liturgii povedal: „Všetci sme ako príroda a veľmi sa na ňu podobáme. Sme vo vývoji neustáleho pretvárania. Boh nás stvoril a poslal na túto zem. Nemôžeme tu však zostať navždy. Príde čas, keď túto zem opustíme a vrátime sa späť k Bohu. Tento vývoj nás má meniť k lepšiemu. Aj na tento tábor ste prišli z domu od svojich rodičov. Aj tento čas vám Boh pripravil pre zmenu. Mali by ste tu načerpať nových síl, obohatiť sa a prejsť tým vývojom a zmenou k lepšiemu. Otvorte sa pre tento Boží plán a nech vám tieto dni slúžia na spásu“.

Tohtoročnej Makrínky sa zúčastnilo spolu takmer 200 detí a mládeže.

Eparchiálne pastoračné centrum v Juskovej Voli zriadil prešovský eparcha k 1. augustu minulého roka ako účelové zariadenie Cirkvi s ubytovaním a stravovaním. Zatiaľ je v centre možné v lete ubytovať 120 a v zime 60 ľudí. Slúži na rôzne duchovné a pastoračné aktivity, nielen mládeže. Sú to napr. duchovné cvičenia, výlety, tábory, školenia a pod. Býva a pôsobí tam kňaz – Mgr. Ivan Bojčuk, ktorého vladyka vyčlenil z farskej pastorácie a poveril ho pastoráciou mládeže v Prešovskej eparchii. Súčasťou centra je pekný areál.  

Zdroj: Ľubomír Petrík /ISPB

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε