www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=735
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 7. február 2023     Meniny oslavuje: Vanda

Zoεpédia - náhodný výber: Liturgické knihy, Antimenzion, Kríž - prenesenie Kr....     pohľadnice

01.10.2006 | Čítanosť(5760)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Odpustová slávnosť v prešovskej katedrále

Odpustová slávnosť v prešovskej katedrále

V gréckokatolíckej prešovskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa sa v nedeľu 1. októbra uskutočnila odpustová slávnosť k sviatku Ochrany Presvätej Bohorodičky. Tomuto tajomstvu je zasvätená farská kaplnka v katedrále.  

Hlavným slúžiteľom archijerejskej svätej liturgie bol prešovský eparcha Ján Babjak, SJ. Homíliu predniesol o. prof. ThDr. Peter Šturák, PhD., prorektor Prešovskej univerzity. Hovoril o tajomstve sviatku. „V Presvätej Bohorodičke máme mocnú ochrankyňu na našich životných cestách. Ak sa k nej budeme utiekať, naše cesty budú smerovať k Ježišovi Kristovi. Dnešný svet nás nevedie k Bohu. Priam nás od Boha odvádza. Mária ako dobrá matka sa stále prihovára svetu. Každému šepká: Obráť sa.“

Na konci slávnosti sa prihovoril vladyka. My kresťania sme tu na to, aby sme Panne Márii uľahčovali materinskú starostlivosť o tento svet. Každý kresťan píše dejiny nielen svojej vlastnej duše a svojho života, ale aj dejiny tohto sveta. Tak ako žijeme, tak potom vyzerá tento svet. To, že sa svet často javí v tmavých farbách, je vizitkou aj života nás kresťanov. „Preto posolstvo tohto sviatku pre nás je aj to, aby sme svojou láskou prispeli k obráteniu sveta“, povedal v závere vladyka.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε