www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=744
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 4. marec 2024     Meniny oslavuje: Kazimír

Zoεpédia - náhodný výber: Boh - Božia všemohúc..., Čaša, Sviatky - pohyblivé.     pohľadnice

15.10.2006 | Čítanosť(6552) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Odpustová slávnosť v Toronte

Odpustová slávnosť v Toronte

Slnečná nedeľa 15. októbra 2006 bola pre Farnosť Narodenia Presv. Bohorodičky na Shaw Street veľkým sviatkom. Uskutočnila sa tu odpustová slávnosť katedrálneho chrámu. Úderom štrnástej hodiny do chrámu slávnostne vstúpil sprievod s J.E. Johnom S. Pazakom, C.Ss.R., biskupom Eparchie sv. Cyrila a Metoda v Kanade, o. Pavlom Dolinským /katerálny chrám/, o. Johnom Feckom, o. Johnom Girhinym /Welland/, o. Jozefom Muchom /Hamilton/, o. Igorom Zdraveckým /Windsor/, o. S. Willimasom /Oshawa/, o. R. Comeauom a rímskokatolíckymi kňazmi o. Miroslavom Verčimákom /Mississauga/ a o. Liborom Švorčíkom /český kostol v Toronte/. Sprevádzali ich maltézski rytieri rádu Sv. Jána z Jeruzalema. Do lavíc zasadli aj Sestry služobnice z Toronta.

Počas archijereskej sv. liturgie zaznel spev člena Kanadskej opery Janka Vaculíka. Starosloviensky “Otče náš” a byzantské skladby v jeho interpretácii zanechali nezabudnuteľný dojem. Na záver sv. liturgie o. biskup poďakoval o. Pavlovi a všetkým, ktorí sa pričinili o náročnú opravu chrámu. Po myrovaní nasledoval slávnostný obchod okolo chrámu s čítaním evanjelií, po ktorom J.E. John S. Pazak, C.Ss.R. posvätil zrekonštruovanú fasádu chrámu a štyroch anjelov, tvoriacich neodmysliteľný kolorit chrámu. Po ukončení sprievodu každý obdržal srdečné pozvanie do haly, kde dobrovoľníčky z radov veriacich pripravili vynikajúcu večeru, ktorú naservírovali približne 200 hosťom z Toronta, Markhamu, Bramptonu, Vinelandu, Oshawy, Miltonu, Windsoru, Hamiltonu, Mississaugi... Posedenie v hale spestril kultúrny program zahŕňajúci recitačné pásmo detí o Bohorodičke a folklórny súbor Východná.

Vystúpenie vytvorilo príjemnú atmosféru, kde vznikol priestor pre priateľské stretnutia a nadväzovanie nových kontaktov. Zrodila sa tu jedna zjednotená komunita presiaknutá úsmevmi a pokojom. Po ukončení ešte väčšina zotrvala v rozhovoroch a rozchádzala sa v neskorých večerných hodinách.

 

/viac informácií na http://www.chramsk.slovak-net.com

Zdroj: Mgr. Adriana Dolinská

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε