www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=754
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. jún 2024     Meniny oslavuje: Vasil

Zoεpédia - náhodný výber: Filia, Spev, Monarchianizmus.     pohľadnice

15.11.2006 | Čítanosť(6520)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Stretnutie s poslancami Prešovského samosprávneho kraja

Stretnutie s poslancami Prešovského samosprávneho kraja

Práca gréckokatolíckej cirkvi s mládežou bola témou stretnutia prešovského eparchu Jána Babjaka, SJ s predsedom a poslancami Prešovského samosprávneho kraja, ktoré sa uskutočnilo 15. novembra v rezidencii Gréckokatolíckeho biskupstva v Prešove. Pozvanie vladyku Jána prijal aj spišský biskup a predseda KBS Mons. František Tondra.

Hostia si prezreli Katedrálu sv. Jána Krstiteľa a priestory rezidencie. Otec biskup ich zoznámil s históriou Prešovskej eparchie. V ten istý deň dopoludnia bola v centre Prešova skolaudovaná budova, ktorú Gréckokatolícky biskupský úrad za pomoci domácich a zahraničných sponzorov rozšíril a zrekonštruoval. Bude slúžiť ako Gréckokatolícke pastoračné centrum pre mládež, v ktorom sa budú stretávať predovšetkým vysokoškoláci a stredoškoláci.

Takmer štyridsať účastníkov stretnutia si v priestoroch tohto centra v rámci Týždňa Cirkev pre mládež vypočulo príhovor prešovského eparchu o formácii mladých ľudí, v ktorom zdôraznil, že Cirkev neľutuje obety a prostriedky vynaložené na túto formáciu, pretože je nesmierne dôležitá predovšetkým pre život konkrétnych mladých ľudí, ale aj pre spoločnosť a pre Cirkev. Prednášku na tému Práca gréckokatolíckej cirkvi s mládežou predniesol riaditeľ biskupského úradu Ľubomír Petrík. Starostlivosť o deti a mládež je bezpochyby jedným zo spoločných menovateľov zodpovednej služby pre spoločné dobro tak vyššej samosprávy ako aj Cirkvi. „Keď si uvedomíme, koľko negatívnych skutočností v súčasnosti ovplyvňuje život detí a mládeže, je potrebné vnímať pastoráciu mladých ako veľmi pozitívny vklad Cirkvi do života spoločnosti, v prípade Prešovskej eparchie predovšetkým do života nášho regiónu. Ide nám spoločne o napomáhanie zdravej spoločnosti. Môžete mať istotu, že Cirkev nezavedie človeka na nesprávne cesty, ale naopak evidentne mu ponúka správny hodnotový rebríček“, zaznelo v prednáške.

Stretnutie sa nieslo v priateľskej atmosfére a v jeho závere predseda PSK Peter Chudík poďakoval prešovskému eparchovi v mene svojom a v mene poslancov za pozvanie a vyjadril radosť z veľmi pozitívneho pôsobenia cirkví na území PSK.

Prvé takéto stretnutie Cirkvi s poslancami PSK sa konalo v septembri z iniciatívy Mons. Františka Tondru na Spišskej Kapitule.

Zdroj: ISPB

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε