www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=778
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 20. máj 2022     Meniny oslavuje: Bernard

Zoεpédia - náhodný výber: Irmos, Predpôstne obdobie, Konštitúcia.     pohľadnice

23.02.2007 | Čítanosť(6425) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Návšteva o. Michala Masleja v Kňazskom seminári

Návšteva o. Michala Masleja v Kňazskom seminári

V stredu 21. februára 2007 navštívil Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove o. protojerej Michal Maslej s manželkou. Otec Michal sa narodil v roku 1924 a kňazskú vysviacku prijal tajne z rúk biskupa Chiru v roku 1974. Potom pôsobil ako kňaz v katakombálnej Gréckokatolíckej cirkvi na Zakarpatskej Ukrajine a nakoniec aj na Slovensku. Momentálne je na zaslúženom odpočinku v Košiciach.

Jeho návšteva v seminári nás veľmi potešila. Jeho slová každý počúval so záujmom, pretože otec Michal je posledným žijúcim priamym svedkom atentátu na blahoslaveného vladyku Teodora Romžu. Ten sa udial 27. októbra 1947 na Zakarpatskej Ukrajine medzi dedinkami Ivanovci a Lovky. V tom čase bol otec Michal bohoslovcom. Rozprával nám o napadnutí povozu, s ktorým sa vracali s otcom biskupom, o tom ako boli po útoku hospitalizovaní a aj o zavraždení otca biskupa v nemocnici. Spomenul tiež niektoré udalosti, na charakteristiku ktorých sa najlepšie hodí slovo „zázrak“. Otcove spomienky sú aj po mnohých rokoch veľmi živé a silné. Nevyhol sa ani dojatiu, ktoré v ňom tieto spomienky vyvolali. Jeho myšlienky sa hlboko zapísali do našich sŕdc.

Po príhovore otca Michala Masleja sa ujal slova otec Michal Hospodár, predseda Spolku svätého Cyrila a Metoda, ktorý nás informoval o záujmoch a aktivitách spolku. Všetkých nás pozval k spolupráci. Na záver nám odovzdal pamätný list pri príležitosti 65. výročia založenia a 15. výročia obnovy Spolku svätého Cyrila a Metoda.

Zdroj: Pavol Feník

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε