www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=788
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 16. jún 2024     Meniny oslavuje: Blanka

Zoεpédia - náhodný výber: Veľký pondelok, Antiseminitizmus, Sviatok nášho najsla....     pohľadnice

07.05.2007 | Čítanosť(6605)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Stretnutie bohoslovcov katolíckych kňazských seminárov Slovenska v Šaštíne

Stretnutie bohoslovcov katolíckych kňazských seminárov Slovenska v Šaštíne

Stretnutie seminaristov katolíckych kňazských seminárov Slovenska sa tohto roku uskutočnilo v celoslovenskom pútnickom mieste Šaštín v utorok 1. mája 2007. Zišli sme sa tam všetci pod ochranou Sedembolestnej Panny Márie – patrónky Slovenska.

Stretnutia sa zúčastnili bohoslovci z Bratislavy, Nitry, Badína, Spišskej Kapituly, Košíc a Prešova.Po príchode a krátkom občerstvení sme boli prítomní na slávení sv. omše, ktorej predsedal arcibiskup bratislavsko-trnavskej arcidiecézy J. E. Mons. Ján Sokol za spoluúčasti dvoch biskupov – J. E. Mons. Štefan Sečku, spišského pomocného biskupa a J. E. Mons. Tomáša Galisa, banskobystrického pomocného biskupa – a predstavených jednotlivých seminárov. Vo svojej homílii povzbudil predstavených, ale aj seminaristov k obetavej službe voči sebe navzájom, lebo každý z nás je povolaný samotným Ježišom ako dvanásti apoštoli. Vyzdvihol rozmer lásky, ktorý má panovať medzi nami navzájom a má prameniť v kontemplácii Kristovej tváre a adorácii pred Najsvätejšou Eucharistiou.Po sv. omši sme si vypočuli stručné dejiny baziliky s následnou prehliadkou jej interiéru. Po bohatom programe nám dobre padol obed a o malú chvíľu sme sa opäť stretli v chráme, aby sme sa spoločne pomodlili Akatist k Presvätej Bohorodičke pod vedením bohoslovcov Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa P. P. Gojdiča v Prešove. Akatist slávil rektor seminára o. Vasil Kormaník.

Po spoločnej modlitbe a bohatých duchovných zážitkoch sme sa odobrali do svojich seminárov.

Zdroj: Peter Kačur

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε