www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=819
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 12. august 2022     Meniny oslavuje: Darina

Zoεpédia - náhodný výber: Anno Domini, Babtistérium, Exegéza.     pohľadnice

25.07.2007 | Čítanosť(6016)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Slávnosť v Juskovej Voli

Slávnosť v Juskovej Voli

V Chráme sv. Cyrila a Metoda v Juskovej Voli, ktorá je filiálkou farnosti Vranov nad Topľou – Čemerné, slávil v nedeľu 22. júla archijerejskú svätú liturgiu prešovský eparcha Ján Babjak, SJ. Slávnosť bola spojená s posviackou nového ikonostasu a obnovenej vnútornej maľby chrámu. Veriaci v chráme položili aj novú dlažbu.

Vladyka v homílii povedal, že človek nežije len z pozemského pokrmu. Zázračné rozmnoženie chlebov v dnešnom evanjeliu je predobrazom iného pokrmu, ktorý nám Pán dáva pre večný život. „Človek je na tejto zemi práve preto, aby neustále odpovedal na Božiu lásku, ktorá k nám prichádza. Veľmi konkrétne nám Boh prejavuje svoju lásku cez Eucharistiu.“ Zároveň vyjadril poďakovanie duchovnému otcovi a veriacim v tejto neveľkej obci, že za krátky čas dokázali toto všetko zrealizovať. Je to povzbudením pre mňa a aj pre ostatných, povedal ešte vladyka.

Farár tejto farnosti o. PaedDr. Michal Kučera poďakoval otcovi biskupovi, že slávením archijerejskej svätej liturgie a posviackou povzbudil miestnych veriacich, ako aj všetkým, ktorí sa na realizácii prác akokoľvek podieľali. Ikony napísal ikonopisec Peter Vereščák zo Sečoviec a drevenú konštrukciu a rezbu ikonostasu zhotovil rezbár Peter Sciranka z Vechca. V závere slávnosti sa veriaci počas myrovania modlili Moleben k Presvätej Bohorodičke.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε