www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=899
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 19. január 2022     Meniny oslavuje: Drahomíra

Zoεpédia - náhodný výber: Chlieb a víno v litu..., Elohim, Filioque.     pohľadnice

28.05.2008 | Čítanosť(6112)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Prezentácia Pastoračného plánu na kňazskom dni v Prešove

Prezentácia Pastoračného plánu na kňazskom dni v Prešove

Kňazi Prešovskej archieparchie sa v stredu 28. mája na kňazskom dni v Prešove oboznámili s Pastoračným plánom Katolíckej cirkvi na Slovensku 2007 – 2013. Zástupcovia tímu, ktorý pracoval na jeho príprave, v zaujímavej prezentácii predstavili predovšetkým priority pastorácie na Slovensku, ktorými sú rodiny, mládež a ľudia v núdzi, ale aj základné východiská pri spracovaní plánu.  

Priestorom jeho realizácie sú diecézy, resp. eparchie a farnosti, ktoré sa v duchu Druhého vatikánskeho koncilu majú stávať spoločenstvami spoločenstiev. Poslaním Cirkvi aj na Slovensku je priblížiť sa človeku a slúžiť mu.

Po prezentácii každej priority nastala vždy živá diskusia. Zazneli otázky – ako realizovať pastoráciu mužov, ako je to na Slovensku s pastoráciou rozvedených, ako osloviť tých ľudí, ktorí neprichádzajú do chrámu, ako dnes osloviť mladých ľudí, ako naplniť pastoráciu misijným rozmerom, ako konkrétne preukázať Božiu lásku a lásku Cirkvi ľuďom v núdzi a viaceré iné.

Kňazský deň sa uskutočnil v Katedrále sv. Jána Krstiteľa a začal sa archijerejskou svätou liturgiou. Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ v homílii povedal, že táto prezentácia pastoračného plánu, ktorý už v podstate aj realizujeme, je preto, aby nám pomohla ešte intenzívnejšie vnášať ho do života našej miestnej cirkvi. „Preto je dôležité, aby ho mal každý z nás na stole a denne meditoval jeho text. A nielen sám, ale aj s farskou radou“, povedal vladyka. Prejavil zároveň radosť, že v Juskovej Voli má Prešovská archieparchia mládežnícke centrum, Školu v prírode a Centrum voľného času. Tieto priestory boli teraz kapacitne rozšírené a zrekonštruované. A v júli začne pôsobiť Centrum pre rodinu na Sigorde pri Prešove. Vladyka vyjadril presvedčenie, že pastoračný plán neostane iba vo farskej knižnici, ale kňazi ho v spolupráci s laickými veriacimi veľmi konkrétne premietnu do života našich farností.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε