www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=918
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 25. júl 2024     Meniny oslavuje: Jakub

Zoεpédia - náhodný výber: Lyžička, Trojica - dogma Najs..., Dcéry Panny Márie Po....     pohľadnice

05.08.2008 | Čítanosť(8996)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Letný tábor Makrínka 2008

Letný tábor Makrínka 2008

MY@MÉDIÁ – tak znela téma ďalšieho ročníka letného tábora Makrínka 2008, ktorá sa uskutočnila pod záštitou sestier baziliánok zo Svidníka a organizácie eRko, ktorej touto cestou chceme poďakovať za poskytnutie finančných prostriedkov potrebných na prípravu tábora.

Keďže sme videli potrebu zaoberať sa s mladými novodobými problémami, ktoré sú teraz čoraz viac v popredí, zvolili sme túto tému a pripravovali sa na ňu. Počas tábora sme sa obohatili rôznymi prednáškami, ktoré odzneli z úst kňazov, s ktorými sme slávili každý deň liturgiu.

Účastníkmi Makrínky boli žiaci prvého a druhého stupňa základných škôl. Keďže sme mali dosť veľký vekový rozdiel medzi mladými, náš program musel byť prispôsobený pre všetkých. Niekedy nám to dalo dosť námahy. V prvý deň po príchode a ubytovaní sme slávili sv. liturgiu všetci spolu, ako aj po ostatné dni, a chceli sme takto poďakovať Pánu Bohu za milosť byť opäť po roku spolu a prosiť ho o pomoc a dary ducha rozlišovania v dnešnom hektickom svete, ktorý si vytvárame častokrát samy. Po výdatnom obede sme sa spolu pustili s chuťou do práce. Každá skupinka si pripravila svoj program na večer, aby sa nám mohla predstaviť a vytvorila si názvy pre svoje kniežatstvá, keďže sme sa zaoberali podtémou „Z rozprávky do rozprávky“. Deti nás milo prekvapili svojou tvorivosťou a šikovnosťou. Utorok sa niesol v duchu boja proti zlu, ktoré sa k nám šíri prostredníctvom médií a vyberaniu si toho dobrého a kvalitného, čo nám môžu ponúknuť. Deti sa mohli vyšantiť v prírode pri rôznych súťažiach. Večer sme im pripravili milí zábavný program, ktorí ich potešil, lebo pozostával z rôznych scénok a súťaží. Streda bola venovaná televízii a internetu. Zaoberali sme sa dobrým sluhom a zlým pánom. Počas dňa sa mladí zúčastnili rôznych workshopov, tvorili sme svoje vlastné tričká, tancovali eRko tance a zabávali sa. Počas liturgie sme si vypočuli kvalitnú prednášku z úst kňaza. Štvrtok sme mali v pláne návštevu jedného ranča v neďalekej dedinke, ktorá nám však nevyšla kvôli zlému počasiu, tak sme ju presunuli na piatok. Opäť sme mladým ponúkli množstvo príležitostí ako si z médií vyberať kvalitné a hodnotné programy, ktoré nám nemusia ponúknuť len vzdelanostné informácie, ale aj oddych. Vytvárali sme spolu svoje vlastné noviny. V piatok sme sa zaoberali svätcami našej doby, ale aj svätcami, ktorí médiá vôbec nepoznali a dokázali bez nich existovať. Po náročnej ceste na ranč a späť sme sa spoločne pripravovali na zábavný a hlavne rozlúčkový večer, počas ktorého sme vyhodnotili všetky celotýždňové súťaže, ocenili sme tortou súťaž o najlepšiu izbu a poriadok a spoločne sa zabávali. Spoločne sme sa dopracovali do záveru tábora a bolo potrebné finišovať. To všetko sa uskutočnilo v sobotu, kedy sa deti pobalili, rozlúčili, na sv. liturgii sme poďakovali Pánu Bohu za prijaté dobrodenia a prosili ho o silu byť svetlom tam, kde pôjdeme, do svojich rodín, do svojho okolia, medzi priateľov a známych, aby sme mohli medzi nimi svedčiť svojím životom.

Veľké poďakovanie patrí na prvom mieste Bohu za jeho milosti a požehnaný čas, že bol stále s nami a ukazoval sa nám cez mnohé úžasné skúsenosti. Vďaka patrí aj organizátorom, všetkým rehoľným sestrám, animátorom, kňazom, personálu ubytovne, organizácii eRko a iným štedrým darcom.

Zdroj: P. Kačur
Detský tábor Makrínka
16.08.2006 | Čítanosť(8110)
Detský tábor Makrínka
Makrínka
04.08.2005 | Čítanosť(7003)
Makrínka

všetky súvisiace správy (6) »

Makrínka 2008
05.08.2008 | Čítanosť(14983)
Makrínka 2008
Letný tábor SAREPTA 2008
12.07.2008 | Čítanosť(14696)
Letný tábor SAREPTA 2008

všetky súvisiace fotogalérie (3) »

 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε