www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=928
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 29. november 2022     Meniny oslavuje: Vratko

Zoεpédia - náhodný výber: Kajúci kánon sv. And..., Trojica - dogma Najs..., Presvätá Bohorodička....     pohľadnice

14.09.2008 | Čítanosť(7804) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Odpustová slávnosť v Malcove

Odpustová slávnosť v Malcove

Spas svoj ľud a žehnaj svoje dedičstvo, ochraňuj plnosť tvojej cirkvi, posväcuj tých, čo milujú krásu tvojho domu.

Dňa 14. septembra navštívil najosvietenejší arcibiskup a metropolita Ján farnosť Stretnutia Pána v Malcove. V tento deň sa konala v našej obci odpustová slávnosť pri kaplnke Narodenia Presvätej Bohorodičky, kde sa zhromaždilo viac ako tritisíc veriacich z našej, ale aj z okolitých farností. S odpustovou slávnosťou bola spojená aj milá udalosť, posviacky obnoveného exteriéru a interiéru farského chrámu z roku 1338. S iniciatívy miestneho správcu farnosti o. Jána Pavlíka sa veriacim v minulom roku svojpomocne podarila realizácia opráv v interiéri a v tomto roku aj vonkajšia maľba chrámu.

Vladyka Ján vo svojej homílii vyzdvihol Presvätú Bohorodičku, jej pozemský život a predostrel veriacim ako vzor lásky a pokory pre životy nás všetkých. Nezabudol taktiež pripomenúť, že kto sa vrúcne utieka pod ochranu Bohorodičky, ten zaiste nebude sklamaný a naša Nebeská Matka na neho nikdy nezabudne. V závere ocenil snahu a obetavú prácu veriacich pri obnove chrámu. Veriaci farnosti sa poďakovali vladykovi za povzbudivé slová a posviacku obnoveného chrámu a ako dar a pamiatku mu venovali repliku rodného domu blashoslaveného Vasiľa Hopku, ktorá pochádza z dielne miestneho rezbára.

Zdroj: M. Jančuš

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε