www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=929
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 9. február 2023     Meniny oslavuje: Zdenko

Zoεpédia - náhodný výber: Apoštolský dekrét, Prestol, svätý stôl, Anno Domini.     pohľadnice

19.09.2008 | Čítanosť(6447) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Duchovné cvičenia seminaristov

Duchovné cvičenia seminaristov

Oddýchnutí a plní zážitkov leta sme sa my seminaristi Gréckokatolíckeho kňazského seminára vrátili po takmer trojmesačných prázdninách späť do seminára, aby sme tu prežili ďalší rok kňazskej formácie a akademický rok nášho štúdia. Príchod do seminára mal pre niektorých starších seminaristov závan rutiny, no pre iných, hlavne bratov prvého ročníka to bol vstup do celkom nového a neznámeho prostredia. Osobne si však neviem predstaviť lepší začiatok nového akademického roka, aký nám ponúka formácia v seminári. Začať nielen oddýchnutý, ale hlavne s posilnenou dušou.

Otče náš, ktorý si na nebesiach. Nikomu hádam netreba pripomínať, že práve takto sa začína modlitba, ktorú nás prostredníctvom svojich učeníkov naučil sám Ježiš Kristus. A práve táto prvá veta našej každodennej modlitby sa stala témou pre tohtoročné duchovné cvičenia, ktoré pre nás seminaristov pripravil a viedol náš nový špirituál o. Jozef Paraska v dňoch 15. až 19. septembra. Mali sme možnosť stráviť niekoľko dní v malebnom prostredí Pastoračného centra pre mládež v Juskovej Voli . Malými krôčikmi nás viedol o. exercitátor každým dňom duchovných cvičení, aby sme na ich konci mohli v úprimnosti srdca vyznať, že naším Otcom na nebesiach je náš Pán a Boh, ktorému sme sa rozhodli odovzdať naše životy, aby ich naplnil a premenil.

Zdroj: M. Jančuš

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε