www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=934
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 30. november 2022     Meniny oslavuje: Ondrej, Andrej

Zoεpédia - náhodný výber: Eucharistia, Iniciácia – aspekty ..., Eparchia.     pohľadnice

21.11.2008 | Čítanosť(5932)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Posviacka Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Prešovskej archieparchie

Posviacka Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Prešovskej archieparchie

Dátum 21. novembra 2008 sa stane pre Gréckokatolícke mládežnícke centrum Bárka v Juskovej Voli nepochybne dňom, na ktorý sa len tak nezabúda. V tento deň, na sviatok Uvedenia presvätej Bohorodičky do chrámu, a zároveň počas celoslovenskej akcie Týždeň cirkvi pre mladých, posvätil priestory GMC vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita. Súčasťou GMC je aj Cirkevná škola v prírode a Centrum voľného času.

Posviacka sa konala  za účasti predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka, zástupcov stavebnej firmy,  ktorá sa podieľala na rekonštrukcii, starostu obce Juskova Voľa, mnohých kňazov a laikov, ktorí pracujú s mládežou a iných vzácnych hostí. V úvode slávnosti vladyka Ján posvätil oltár a oltárne plachty, taktiež  priestory kaplnky a  nakoniec aj interiér a exteriér GMC. Potom nasledovala svätá liturgia, kde počas homílie otec arcibiskup vyzval všetkých kňazov i laikov ešte k väčšej horlivosti na poli práce s mládežou. Pretože tak ako povedal „dobre formovaná mládež je nepochybne zárukou lepšej budúcnosti.“ Ďalej v jeho príhovore zazneli slová vďačnosti  adresované predsedovi PSK a zástupcom firmy PKB invest s.r.o. za ich hlbokú angažovanosť v celom procese zrodu GMC.

Slávnosť svojím spevom doprevádzali bohoslovci i mládežnícke zbory z Prešova a Banského. Na záver riaditeľ GMC, ktorým je kňaz Mgr. Erich Eštvan, v mene všetkých mladých Prešovskej archieparchie poďakoval otcovi arcibiskupovi za jeho obety a námahy spojené s budovaním takéhoto zariadenia. Ďalším kňazom v centre je Mgr. Slavomír Zahorjan. Po skončení liturgie pokračoval večer slávnostnou recepciou v priestoroch jedálne GMC.

Zdroj: E. Eštvan

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε