www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=944
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 30. november 2022     Meniny oslavuje: Ondrej, Andrej

Zoεpédia - náhodný výber: Turistika a Cirkev, Svetlo, Syropôstna nedeľa.     pohľadnice

28.12.2008 | Čítanosť(6403)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Vianoce 2008 v Prešove

Vianoce 2008 v Prešove

Už pred Vianocami navštívili prešovskú arcibiskupskú rezidenciu s vianočnou koledou vysokoškoláci, ktorí sa stretávajú v Gréckokatolíckom mládežníckom pastoračnom centre v Prešove pod vedením o. Petra Tirpáka a mladí z Gymnázia bl. Pavla Petra Gojdiča v Prešove. Bolo to milé navodenie vianočnej atmosféry, ktorá o niekoľko dní skutočne nastala.

Na štedrý deň sa vladyka Ján Babjak SJ zúčastnil v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove Kráľovských hodiniek a popoludní slávil Liturgiu sv. Bazila Veľkého s večierňou. „Vianoce sú aj na to, aby sme sa stíšili“, povedal v homílii. „Boh sa v Ježišovi stal dieťaťom, lebo dieťaťu sa každý rád prihovorí a porozpráva sa s ním. Pridajme sa k Panne Márii a adorujme v tomto dieťati Boha, lebo sa prejavila veľká Božia láska“, povedal ďalej vladyka.

25. decembra na Narodenie Ježiša Krista počas slávnostnej archijerejskej svätej liturgie v Katedrále sv. Jána Krstiteľa otec arcibiskup a metropolita Ján zdôraznil, že Boh sa znížil k nám slabým a hriešnym ľuďom, aby nás priviedol, pozdvihol k sebe do neba. „Ako veriť, keď Boh mlčí, hovoria niektorí. Ale Boh nemlčí! On má záujem o každého z nás. Dokázal to, keď poslal svojho jednorodeného Syna. Boh nám svoju lásku vyjadril nie cez magnetofónovú kazetu, cédečko, či televíziu, ale cez svojho Syna. Kto s vierou prijme Ježiša Krista do svojho života, má večný život“, zaznelo v homílii vladyku. Popoludní sa vladykovi, kňazom a veriacim v prešovskej katedrále predstavili deti a mládež z farnosti Prešov-mesto v Jasličkovej pobožnosti – Vianočnej akadémii, ktorú pripravila sr. Jana Pavla. Bola to súčasť a začiatok koledovania Dobrej noviny v tejto farnosti.

Sviatok Zboru Presvätej Bohorodičky slávil vladyka Ján vo farnosti na Sídlisku III v Prešove a na sviatok sv. Štefana slávil svätú liturgiu v prešovskej katedrále v priamom prenose Rádia Lumen.

Zdroj: Ľ. Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε