www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=985
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Felón, Predpôstne obdobie, Mitra.     pohľadnice

18.08.2009 | Čítanosť(4924)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Zbor Jevšan z Ukrajiny spieval v Ľutine i v prešovskej katedrále

Zbor Jevšan z Ukrajiny spieval v Ľutine i v prešovskej katedrále

Pondelok 17. augusta pri večernej archijerejskej svätej liturgii v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove spieval Haličský komorný zbor Jevšan z Ľvova (Ukrajina). Po nádhernom speve na archieparchiálnej odpustovej slávnosti v Ľutine, aj v Prešove všetkých očaril ich naozaj krásny a profesionálny spev. Po svätej liturgii, ktorej predsedal vladyka Ján Babjak, prešovský arcibiskup a metropolita, a homíliu predniesol žilinský biskup Tomáš Galis, nasledoval krátky koncert zboru. V homílii otec biskup Tomáš Galis povedal, že dôležitý je v našom živote ten dobrý podiel, aby sme boli s Ježišom. „Najdôležitejšie nie je mať, ale byť – byť s Ježišom“, povedal. Na svätej liturgii a koncerte sa zúčastnil aj honorárny konzul Ukrajiny na Slovensku Petro Tokač, ktorý inicioval a zorganizoval pobyt zboru v našej krajine, a konzul, zastupujúci generálneho konzula Ukrajiny na Slovensku, Jurij Koliadynskyj.

Ukrajinský zbor Jevšan je na Slovensku v dňoch 15. až 20. augusta. Svoje vystúpenia začal v gréckokatolíckej Katedrále Narodenia Presvätej Bohorodičky v Košiciach, pokračoval spevom na slávnostnej archijerejskej svätej liturgii na archieparchiálnej odpustovej slávnosti v Ľutine. Po ich speve v Prešove v utorok vystúpia v gréckokatolíckom Chráme Božej múdrosti vo Svidníku, v stredu v Konkatedrálnom chráme Sedembolestnej Panny Márie v Poprade a vo štvrtok 20. augusta v gréckokatolíckej Katedrále povýšenia svätého Kríža v Bratislave.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε