www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?recenzie&id=164
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Teológia > Recenzie

Dnes je: 20. máj 2024     Meniny oslavuje: Bernard

Zoεpédia - náhodný výber: Typik, Syropôstna nedeľa, Diakonát.     pohľadnice

08.11.2016 | Čítanosť(5025)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Cyril Vasiľ: Kresťan by mal byť hrdinom.

Anotácia:
Hovoril o svojom živote v rodine gréckokatolíckeho kňaza, ako neskôr emigroval cez Juhosláviu do Talianska, ako sa stal postupne jezuitom, skautom aj biskupom. Tiež sme sa ho pýtali na neduhy v slovenskej katolíckej cirkvi, ale aj na to, čo sa deje v centre cirkvi a či chce pápež František v otázke manželstva naozaj korigovať tradičné cirkevné učenie. Rozprávali sme sa aj o našej civilizačnej identite, či viac patríme na čoraz väčšmi odkresťančený Západ alebo na slovanský Východ, čo si má myslieť európsky kresťan uprostred utečeneckej krízy. Otvorene sme sa rozprávali tiež o tom, aké vlastnosti by mal mať biskup dneška a čo môžu veriaci robiť, ak tieto kritériá predstavelia cirkvi nespĺňajú.
 
Na všetky tieto a mnohé ďalšie otázky nám neodpovedal len biskup, ale aj v nuansách rozmýšľajúci intelektuál a teológ. Aj preto bolo počúvanie jeho odpovedí o cirkvi či aktuálnych otázkach našej doby zážitkom, ktorý sme sa pokúsili preniesť aj do knihy.
Táto kniha je prvou, ktorú vydáva Postoj. Vyjadruje naše ambície, ale aj preferencie.
 
Chceli sme začať knižným rozhovorom s významným a originálnym človekom, ktorý zaujme katolícku aj nekatolícku časť Slovenska. Ale súčasne tým chceme povedať o sebe aj niečo iné: tvár kresťanstva, ako ju reprezentuje Cyril Vasiľ so svojou ortodoxnosťou a súčasne otvorenosťou, je blízka aj nášmu nazeraniu na svet.
 
Na záver praktické informácie: od dnešného dňa až do 14.11. 2016 si môžete knihu objednať v našom e-shope za zľavnenú cenu. U nás v e-shope navyše aj so špeciálnym bonusom ZADARMO. Ním sú vybrané kázne Cyrila Vasiľa v podobe 56-stranovej knižky s názvom Bez súcitu víťazí nenávisť. Navyše sme pre farnosti a spoločenstvá pripravili aj špeciálne množstevné zľavy.  

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε