www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?recenzie&id=178
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Teológia > Recenzie

Dnes je: 17. jún 2024     Meniny oslavuje: Adolf

Zoεpédia - náhodný výber: Triteizmus, Essentia, Marián Kuffa – Čo je....     pohľadnice

10.04.2017 | Zuzana Farkašová | Čítanosť(4940)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Z otroctva k synovstvu

Anotácia:
Kniha Z otroctva k synovstvu ma zaujala hneď svojim úvodom. Autor – Jack Frost v ňom hovorí, že jej čítaním sa budeme utvrdzovať v tom, že kniha je vlastne o nás, o našich životoch a našom spôsobe uvažovania. A nemýlil sa!
 
Knihu som začínala čítať s rešpektom, keďže som ešte doteraz nečítala nič s podobnou tematikou. Po pár stranách ma však napätie opustilo a vychutnávala som si zaujímavý postoj k vzťahu k Bohu z pozície otroka a syna. Kniha je pretkaná osobnými príbehmi autora z jeho súkromného života, čím ma kniha ešte väčšmi pritiahla – problematiku totiž autor hneď demonštruje na príklade vlastného života.
 
Rada by som podotkla, že Jack Frost je naozaj skvelou osobnosťou, ktorá si počas svojho života prešla všeličím. Z profesijného hľadiska vystriedal viacero smerov, kým našiel svoje miesto v Otcovom náruči. Mnoho jeho zápasov o holý život na ňom zanechalo známky, ktoré jasne hovoria o meniacom sa postoji k vlastnému životu.
 
Autor popisuje to, ako všetci hľadáme svoju vlastnú identitu, snažíme sa presadzovať vlastné názory a bojujeme o každú štipku pozornosti a uznania. To všetko je znak, že sa necítime ako deti, ktoré sú doma pri svojom Otcovi, ktorý nás nekonečne miluje. Skutočne to tak je. Ruku na srdce, kto z nás sa nikdy nepokúšal pozdvihnúť svoje vlastné úsilie pred kolegami v práci, alebo kto nezamlčal nejaké skutočnosti, aby viac uznania pripadlo práve jemu – i keď neprávom? Toto sú predsa znaky, na ktorých je jasne vidieť, že všetci máme srdce siroty, ktoré je potrebné nahradiť láskou. Táto cesta je zdĺhavá a náročná. Je len na nás, ako a či vôbec sa staneme pravými synmi a dcérami. Mali by sme mať na zreteli, že je len na nás ako svoj život prežijeme a čím bude naplnený. Kniha ma nechala uvažovať nad vlastnými postojmi a správaním, ale i pasivitou v mojom živote. Osobne ma oslovila časť, v ktorej autor popisuje že dôležitou časťou je odpustenie ľuďom, ktorý nám možno i nevedomky ublížili. Základom je mať čisté srdce, ktoré vieme ponúknuť Bohu. Jeho láska je nekonečná, tak ju prijmime a a staňme sa skutočnými Božími deťmi.
 
Knihu rada odporučím čitateľom, je skvelá. Myslím, že skutočne každý si v nej nájde to svoje a zároveň si povie: „skutočne je to o mne“. Dúfam, že každý kto si túto publikáciu prečíta nájde svoju vlastnú cestu z otroctva k synovstvu.
 
Frost, J, 2016. Z otroctva k synovstvu [From Spiritual Slavery to Spiritual Sonship]. SLIAČ: GD Identity, 182 s., brožovaná väzba, ISBN 9788097231651.
 
Knihu si môžete zakúpiť tu...
Autor: Zuzana Farkašová - všetky recenzie od tohto autora (3)

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε