www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1126
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Misijné sestry, Askéza, Hviezda.     pohľadnice

05.07.2011 | Čítanosť(3774)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Júlová fatimská sobota a nedeľná púť na hore Zvir

Júlová fatimská sobota a nedeľná púť na hore Zvir

S túžbou žiť svoj život v duchu pokánia a modlitby, tak ako si to žiadala Panna Mária vo Fatime, prišli pútnici aj v prvú júlovú sobotu modliť sa na horu Zvir. Modlitbový program začal 13:30 modlitbou rozjímavého svätého ruženca, po ktorom nasledovala svätá liturgia. Hlavným slúžiteľom bol duchovný správca hory Zvir otec Marcel Pisio. V homílii pozval veriacich k postoju pokory a prijatia  vlastného kríža podľa vzoru Ježišovej matky, ktorá práve tak stála pri kríži svojho Syna. Aj keď tento svet nás veľakrát chce učiť ako sa vyhnúť krížu, ako sa oslobodiť od kríža, Mária je tá, ktorá nás učí ako v pokore a pokoji stáť pevne pri svojom kríži. Toto sa v živote kresťana má stať najkrajším spôsobom oslavy Márie. Po liturgii sa pútnici pomodlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu a Moleben k presvätej Bohorodičke, v ktorom zaznela modlitba zasvätenia sa našej nebeskej Matke.

 

Nedeľa

Ani sychravé počasie neodradilo približne 800 pútnikov od púte na horu Zvir v prvú júlovú nedeľu. Na začiatku mariánski ctitelia oslávili Bohorodičku modlitbou Akatistu, ktorú viedol otec Vasiľ Kindja. Po modlitbe rozjímavého ruženca začala svätá liturgia, ktorú s ďalšími kňazmi slávil protopresbyter staroľubovnianského protopresbyteriátu otec Damián Saraka. V homílii sa zamýšľal, prečo vlastne Božie slovo neprináša ovocie v živote človeka? Pútnikom ponúkol aj odpoveď, že je to kvôli dvom postojom: nášmu strachu o mnohé veci a pocitu toho, že si všetko musíme zaslúžiť. Naša snaha konať dobré skutky a páčiť sa ľuďom však nikdy neprevýši to, čo Boh ponúka ako svoj dar – prežívať svoj život s vedomím, že som Božím dieťaťom, o ktoré sa Boh stará. Po liturgii sa pútnici modlili na úmysel Svätého Otca a Korunku k Božiemu milosrdenstvu. Nakoniec otec Marcel Pisio poďakoval kazateľovi za ohlásenie Božieho slova a za jeho službu protopresbytera a poprial mu veľa sily a Božieho požehnania v jeho novom pôsobisku. Taktiež sa rozlúčil a poďakoval dvom bohoslovcom Matúšovi a Miroslavovi, ktorí na tejto mariánskej hore prežili pastoračný ročník.

Zdroj: Matúš Verba
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε