www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1128
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Čaša, Šaddaj, Charitný domov.     pohľadnice

07.07.2011 | Čítanosť(3657)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Cyrilometodská slávnosť v Humennom

Cyrilometodská slávnosť v Humennom

Už tradične sa na námestí v Humennom koná v réžii gréckokatolíckej farnosti slávnosť sv. Cyrila a Metoda. Nebolo tomu inak ani 5. júla tohto roka. Hlavným celebrantom slávnostnej svätej liturgie bol kancelár Gréckokatolíckeho arcibiskupského úradu v Prešove o. Ľubomír Petrík, koncelebroval protopresbyter a farár farnosti Humenné-mesto o. Martin Zlacký, dekan rímskokatolíckej farnosti Matej Babčák a gréckokatolícki kňazi pôsobiaci v Humennom. Otec Martin Zlacký v úvode slávnosti pripomenul, že tohtoročným sviatkom sv. Cyrila a Metoda začíname na Slovensku duchovnú obnovu pred začiatkom slávenia jubilea 1150. výročia ich príchodu na naše územie.  

V homílii hlavný celebrant, vychádzajúc zo slov Ježiša Krista Vy ste svetlo sveta zdôraznil, že Božie slovo nás pozýva otvoriť svoj život Ježišovi a dovoliť mu, aby skrze nás mohol osvietiť tento svet. Vynikajúcim príkladom sú nám sv. Cyril a Metod, ktorých evanjelizačné úsilie prináša ovocie viery až do dnešných dní. Preto sú aj vzormi novej evanjelizácie, do ktorej nás všetkých Cirkev pozýva. „Otvorme si srdcia pre formáciu k novej evanjelizácii, aby sme boli schopní svedectvom života i svedectvom o veľkých skutkoch, ktoré Boh koná v našom živote, osloviť aj tých, ktorí síce kedysi prijali krst, ale sa už vzdialili od spoločenstva Cirkvi, ako aj ľudí nepokrstených a hľadajúcich“, zaznelo v homílii.

Pred svätou liturgiou sa Boží ľud modlil Moleben k sv. Cyrilovi a Metodovi a záver slávnosti patril myrovaniu. Pekným spevom liturgickú slávnosť sprevádzala gréckokatolícka mládež z Humenného.

Zdroj: ISPA
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε