www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1136
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Krst, Čtec a spevák, Indiktion, indikt.     pohľadnice

05.09.2011 | Čítanosť(3741)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Archijerejská svätá liturgia na začiatku nového školského roka

Archijerejská svätá liturgia na začiatku nového školského roka

V pondelok 5. septembra dopoludnia slávil prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti začiatku nového školského roka. Zúčastnili sa na nej predovšetkým študenti a pedagógovia Gymnázia bl. Pavla Petra Gojdiča v Prešove a Strednej zdravotníckej školy sv. Bazila Veľkého v Prešove.

Otec arcibiskup im v homílii odporúčal, aby putovali na pútnické miesta, obzvlášť do Ľutiny a Litmanovej, kde môžu čerpať nielen vodu z vodovodu, ale živú – duchovnú vodu – Božie slovo. Aby neopovrhli týmto slovom živého Boha, lebo toto slovo je pravdivé. „Ste mladí, máte mnoho túžob, snov, máte vybraté povolanie... Ale, pozor! Útočí na vás diabol z každej strany. Nedajte si ukradnúť mladosť, nedajte si ukradnúť dušu, aby ste mohli dosiahnuť večný cieľ. Nedajte sa oklamať. Božie prikázania nie sú obmedzenia, ale usmernenia pre naše životné cesty. Žite múdro svoj život, podľa Božej múdrosti, ktorá človeka vedie k pokore“, povedal vladyka.

Medzi koncelebrujúcimi kňazmi bol aj nový riaditeľ Gréckokatolíckeho arcibiskupského školského úradu o. Anton Uhrín.

Otec arcibiskup a metropolita mladých pozval na Púť mladých, ktorá sa uskutoční v dňoch 23. a 24. septembra 2011 na pútnickom mieste v Ľutine.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε